Williams je najavio odlaske izvršnog direktora momčadi  Josta Capita i tehničkog direktora Francois-Xaviera Demaisona.

Capito se pridružio kao glavni izvršni direktor na kraju sezone 2020., preuzevši dužnost direktora tima od Simona Robertsa u junu 2021. Angažirao je svog bivšeg tehničkog direktora Volkswagena FX Demaisona u martu 2021., ali će njih dvojica sada biti zamijenjeni nakon što Williams završio na dnu prvenstva konstruktora ove sezone.

Williams je u izjavi rekao da se Capito „povlači“ dok će Demaison „napustiti svoje mjesto“. Kao posljedica toga, vlasnik tima Dorilton Capital jasno je dao do znanja da svojim namjerama želi da povede tim u drugom smjeru sa svojim menadžmentom.

„Bila je velika privilegija voditi Williams Racing posljednje dvije sezone i postaviti temelje za preokret ove sjajne momčadi,“ rekao je Capito. „Radujem se što ću gledati tim dok nastavlja svojim putem prema budućem uspjehu.“

Predsjednik Dorilton Capitala Matthew Savage kaže da će remont činiti narednu fazu plana oporavka za tim: novi šef tima i tehničkim direktor koji će biti objavljeni u dogledno vrijeme.

„Željeli bismo zahvaliti Jostu na njegovom napornom radu i posvećenosti dok smo se upuštali u veliki proces transformacije kako bismo započeli put oživljavanja Williams Racinga,“ rekao je Savage.

„Zahvalni smo što je Jost odgodio svoje planirano umirovljenje kako bi prihvatio ovaj izazov.“

„Također želimo zahvaliti FX-u na njegovom doprinosu i želimo mu sve najbolje u budućnosti dok ide dalje.“

Capito je drugi šef momčadi koji je napustio svoju poziciju nakon završetka sezone 2022., nakon što je Mattia Binotto službeno podnio ostavku u Ferrariju krajem novembra.