Red Bull je na Velikoj nagradi Mađarske odradio najbrže mijenjanje guma.

Austrijska ekipa je na Hungaroringu ponovo dokazala da najbrže odrađivaju zamjenu guma.

Pobjedniku utrke, Maxu Verstappenu, mehaničari Red Bulla su promijenili gume za 2,33  sekunde. Nizozemcu je tako pripalo treće najbrže vrijeme

McLaren je također bio jako dobar. Nakon što je Daniel Ricciardo došao u boks, mehaničari su izvršili zamjenu guma za 2,26 sekunde. Australac je sa ovom promjenom bio drugi najbrži.

Međutim, da znaju kako na najbrži način izvršiti mijenjanje guma svojim vozačima, vidjelo se na Sergiu Perezu.

Meksikanac se prema boksu uputio u 42. krugu utrke na Hungaroringu. Mehaničari Red Bulla su za 2,19 sekundi pustili svog vozača sa dizalice.

Red Bull je generalno završio prvi dio sezone na prvoj poziciji kad su pitanju i promjene guma, što je jako važan faktor u odigravanju strategije.