McLaren je predstavio jednokratni livery za Veliku nagradu Abu Dhabija ovog vikenda.

Momčad iz Wokinga je sarađivala sa Vuse partnerom kako bi nastavili kampanju Driven by Change koja je debitovala 2021. godine, a shemu je dizajnirala libanska umjetnica Anna Tangles.

Vozači McLarena će tako u zadni trkački vikend sezone 2022. godine, voziti MCL36 u novim bojama.

“Kao doživotni obožavatelj Formule 1, nikada nisam vjerovala da ću jednog dana imati svoje umjetničko djelo izloženo na utrci – i sve je to zahvaljujući Driven by Change,” rekla je Tangles.

“Svoje slobodno vrijeme posvećujem obučavanju i ohrabrivanju drugih umjetnica, posebno drugih bliskoistočnih ženskih kreativaca, da prihvate svoju strast i vještinu, pa mi je privilegija biti dio zajednice koja podržava istu ambiciju osnaživanja nedovoljno zastupljenih umjetnika na ovaj način.”

McLaren ulazi u zadnji trkački vikend tekuće sezone  sa petog mjesta.

Tim iz Wokinga pred sobom ima izuzetno, težak zadatak da pokušaju završiti na 4. mjestu. Prema onom što ih očekuje, reklo bi se da je to nemoguća misija jer imaju zaostatak od 19 bodova za Alpineom.

Livery McLarena za Abu Dhabi: