Lando Norris vjeruje da Mercedes ne izgleda uvjerljivo kao prijašnjih godina nakon što su Srebrne strijele na predsezonskim testiranjima u Bahreinu imali određenih problema sa bolidom.
Mercedes je tokom trodnevnog predsezonskog testa u Bahreinu kompletirao samo 304 kruga, što je 118 krugova manje od ekipa AlphaTaurija i Alfa Romea, koje su se našle na vrhu liste odrađenih krugova.
Osim toga, Mercedesov W12 se činio ‘nervoznim’ za voziti, čemu svjedoče i dvije piruete Lewisa Hamiltona tokom posljednja 2 dana testiranja. Njihova oba vozača su se požalila na stabilnost zadnjeg kraja, a iz Mercedesa su priznali da im bolid nije stabilan kao prijašnjih godina.
Lando Norris se u intervjuu kojeg je dao nakon završetka testiranja u Bahreinu dotakao ekipe Mercedesa i mišljenja je da ne izgledaju tako uvjerljivo kao prije:
„Moramo sačekati i vidjeti. Ne želim ništa komentirati jer su Mercedesi radili vremena 1:30.2 ili 1:30.0. Lewis je imao nekoliko okretanja na stazi u zadnjih par dana, tako da ne izgleda da im je jednostavno.“
„Čak i da su vozili sa 50 kg goriva ili tako nešto, nisu izgledali tako uvjerljivo na testiranjima kao zadnjih godina,“ rekao je Norris.
Britanac se potom dotakao McLarenovih rivala uoči ove sezone, a posebno je istakao AlphaTauri, koji je imao drugo najbrže vrijeme testiranja.
„AlphaTauri izgleda snažno. Gledajući snimke sa njihovog bolida, gledajući podatke, stiče se dojam da imaju veoma jak bolid kojeg je jako lijepo voziti i koji je dobar u svim uslovima.“
„Izgleda da je poredak zgusnut, čini se da niko nije miljama daleko. Red Bull je izgledao snažno u zadnjih nekoliko dana, ali to je bilo za očekivati.“
„Možda je šok što Mercedes ne izgleda tako dobro kao što biste očekivali, ali mislim da to nije nikakvo iznenađenje. Ne znam, ovo su testiranja i sve je još u zraku.“
„Ali ostali timovi izgledaju dobro i mogu reći da AlphaTauri izgleda snažno. Imali su par čistih dana i izgledali su dobro svaki put kada bi izašli na stazu. Dosta drugih timova izgleda dobro, ali uskoro ćemo sve saznati,“ dodao je Norris.