Sergio Perez i Franco Colapinto morali su započeti sprint utrku za Veliku nagradu Katara na Losail stazi iz boksa.
Razlog za to bio je da su, nakon frustrirajuće kvalifikacijske sesije u sprintu za dvojicu vozača, Red Bull i Williams odlučili promijeniti postavke na oba bolida, što je predstavljalo kršenje pravila parc fermea.
Kako je Perez kvalifikacije završio na 16. mjestu, a Colapinto na 20., meksički vozač se postavio ispred Argentinca na izlazu iz boksa. Međutim, kada je svjetlo postalo zeleno, Perez je oklijevao nekoliko trenutaka prije nego što je krenuo.
Colapinto nije oklijevao iskoristiti situaciju, izbjegavši Perezov RB20 kako bi ga prestigao i zauzeo 19. poziciju u sprint utrci.
Upitan o ovom manevru u razgovoru za ESPN Argentina, Colapinto je situaciju komentirao sa humorom: “Checo je zadrijemao,” rekao je Argentinac smijući se, aludirajući na Meksikanca, jednog od vozača s kojim ima dobar odnos otkako se pridružio F1 gridu.
Osim tog specifičnog trenutka u sprint utrci, Colapinto je bio zadovoljan što je Williams FW46 pokazao bolje performanse u usporedbi s vrlo teškim petkom.
“Bolid je danas mnogo bolji,” rekao je Colapinto, iako je izrazio žaljenje zbog izgubljenog vremena: “Pomalo je frustrirajuće jer sam izgubio mnogo vremena pokušavajući shvatiti šta promijeniti za kvalifikacije. Imao sam samo jedan duži stint sa puno goriva.”
“Zato je sada teško znati šta točno učiniti za kvalifikacije, ali tempo je bio mnogo brži. Danas sam zadovoljan bolidom, mnogo je bolji.”
Na kraju, argentinski vozač je istaknuo jedan aspekt na kojem još treba raditi sa inženjerima Williamsa tijekom ostatka vikenda za Veliku nagradu Katara.
“Prednja guma se dosta troši. Trebamo to malo popraviti, ali ostalo je prilično dobro,” zaključio je Colapinto.