Jenson Button smatra da je šteta što McLaren nije nastavio raditi sa Hondom nakon što je vidio kako je japanski proizvođač osvojio naslov svjetskog prvaka sa Red Bullom u vozačkom prvenstvu.
Honda se vratila u Formulu 1 2015. godine kao McLarenov dostavljač pogonskih jedinica, ali su dvije strane prekinule odnose nakon tri teške i neuspješne godine.
Prvi ugovor sa Toro Rossom (sadašnji AlphaTauri) 2018. godine je otvorio Hondi put da se slijedeće godine poveže sa Red Bullom.
Japanski proizvođač motora je nakon svog novog ulaska u Formulu 1 uspio doći do naslova sa Red Bullom 2021. godine, kada je Max Verstappen došao do pobjede u Abu Dhabiju koja je označila prvu titulu za Nizozemca, dok je za Hondu to bio prvi naslov od 1991. godine.
Button, koji je sada stručni analitičar za Sky Sports F1, takmičio se sa McLaren-Hondom tijekom 2015. i 2016. godine. Button je također vozio za Hondu od 2006. do 2008. godine.
Britanac pojašnjava kako je Hondi bilo teško otkad su po prvi put došli na grid premier klase. Zna da im je bilo jako teško jer su imali mnogo problema sa pouzdanošću.
„Bio sam s njima na početku ovog (V6 hibridnog) projekta i nije im bilo lako. U hibridnoj eri su se mučili kad su prvi put došli. Očito su bili nekoliko godina iza svih ostalih. (Bilo je) puno problema s pouzdanošću,“ kaže svjetski prvak iz 2009. godine.
Međutim, Jenson ipak smatra da je šteta što njegova bivša ekipa nije ostala sa japanskim proizvođačem pogonskih jedinica, nešto što je Red Bull prepoznao i to iskoristio na najbolji mogući način.
„Šteta je što McLaren nije ostao s njima. Bilo im je vrlo lako uprijeti prstom kada nisu bili konkurentni i ukazali su na najnepouzdaniji dio, a to je motor,“ naglašava on.
„Ali sada idući naprijed, radeći sa timom kao što je Red Bull i svim njihovim iskustvom, čini se da su pronašli stvarno dobro partnerstvo.“
„Lijepo je vidjeti kako Honda ponovno pobjeđuje, jer je njihova posljednja pobjeda prije ere sa Red Bullom bila moja 2006. godine, davno u sportu. Stoga, lijepo je vidjeti ih kako pobjeđuju.“