Max Verstappen ima značajnu prednost u prvenstvu vozača pred 14. utrku tekuće sezone oko poznate  Spa-Francorchamps staze.

Šanse Maxa Verstappena za uspješan vikend na Velikoj nagradi Belgije mogle bi biti onemogućenr, s tim da će Nizozemac morati prihvatiti kaznu na grid za utrku.

Prije početka trkaćeg vikenda, Verstappen je već koristio četiri motora sa unuttešnjim sagorijevanjem (ICE), turbopunjač, MGU-H i MGU-K, kao i dvije upravljačke elektronike i spremnike energije.

To je stavilo trostrukog prvaka na srednji dio grida,jer nizozemski RN365 prenosi informaciji da je Red Bull sada odlučio na prihatanje kazne za Veliku nagradu Belgije.

Za trkaći vikend, Max Verstappen će dobiti novi ICE.

Kao rezultat toga, trostruki prvak će započeti Veliku nagradu Belgije 10 mjesta dalje od početne pozicije za koju se bude kvalificirao.

Spa je često služio kao odredište momčadi za namjernu kaznu uzimanjem elemenata pogonske jedinice zbog velike vjerojatnosti preticanja oko kruga od 7,004 metara.

Verstappen ulazi u trkaći vikend sa prednošću od 76 bodova u prvenstvu vozača ispred Landa Norrisa – ta će se prednost vjerojatno dodatno smanjiti pred ljetnom pauzom.