Lando Norris ne krivi stazu za svoju veliku nesreću na Velikoj nagradi Las Vegasa unatoč potvrdi da je neravnina bila jedan od faktora koji ju je uzrokovao.

Vozač McLarena doživio je tešku nesreću u trećem krugu utrke kada se njegov bolid oteo kontroli u 11. zavoju.

Nakon utrke njegov šef Andrea Stella istaknuo je neravninu na toj tačci staze, napominjući da je treba izravnati slijedeće godine.

Međutim, govoreći prvi put nakon nesreće, Norris je pojasnio da je njegovo isključenje uzrokovano posljedicom faktora, a udar je samo jedan od njih.

“Kombinacija stvari,” rekao je Norris kad su ga upitali o uzroku. “Jasno je da postoji prilično velika izbočina. Zatim hladne gume, pa stoga niže visine vožnje od onih kojim inače vozite.”

“Prvi put prateći mnogo bolida kroz sve ovo, imate još manje downforcea od onog kojeg već imate. I onda nekoliko drugih sitnica u pozadini koje su upravo napravile ovu neravninu imaju veći učinak od onoga što inače bude.”

“Mislim da sam ga nekako uhvatio [bolid] pod uglom koji je lošiji od uobičajenog. Oduvijek sam znao da je ondje izbočina.”

“Ali jednostavmo iz nekog razloga, učinci toga u ovom jednom krugu činili su se puno većim od onoga što je ranije učinjrno. Dakle, jednostavno nisam imao sreće u isto vrijeme.”

Upitan treba li promijeniti stazu, vozač McLarena je umanjio važnost prijedloga.

“Kao što sam rekao, bila je to kombinacija stvari,” pojašnjava on. “Dakle, da se sve te stvari ponovo dogode i uzrokuju ovo je prilično rijetko. Vjeroatno da sam sada pokušao voziti sve isto, to nije garancija da će se ponoviti.”

“Dakle, da sam bio 30 centimetara udesno ili ulijevo, možda bi bilo drugačije. Da je ispred mene bio jedan bolid manje, bilo bi drugačije. Da sam malo prije skinuo bateriju, bilo bi drugačije. Postoji toliko različitih okolnosti.”

“Staza je u redu. Nije najbolja staza koju sam ikad vozio, samo da je bolje prijanjanje. Mislim da ju je asfalt učinio gorom nego što bi svaki vozač želio.”