Mercedes kaže da je još jedan član njihovog tima bio pozitivan na koronavirus na VN Eifela, dok je daljnje osoblje stavljeno u izolaciju.

Nakon pozitivnog testa člana osoblja u četvrtak, cijeli tim je ponovo testiran u Nurburgringu kao mjera predostrožnosti. Rezultati koji su proizašli u petak ujutro je potvrđeno da je još jedna ‘osoba’ zaražena virusom, dok jedan test nije bio ‘uvjerljiv’. Na toj osobi se ponovo vrši testiranje.

Kao dio FIA protokola uspostavljenih kako bi se smanjila šansa za širenje virusa, Mercedes je identificirao članove tima koji su bili u neposrednoj blizini zaraženih pojedinaca.

To znači da su još četiri člana ekipe odstranjeni iz i neće sudjelovati dalje tijekom vikenda na VN Eifela. Mercedes je ‘ubacio’ šest zamjenskih članova ekipe kako bi popunili i pokušali umanjiti utjecaj gubitka svojih standardnih ljudi.

Lewis Hamilton je u četvrtak izjavio da će Mercedes ovaj vikend morati naporno raditi na uključivanju novog osoblja kako bi se osiguralo da neme previše smetnji.

„Prirodno, žalosno je čuti za momke koji toliko naporno rade. Imali smo ovu sedmicu (slobodnu) između njih, a ti se ljudi toliko trude da budu sigurni i da budu ovdje vikendom. To je definitivno zabrinjavajuće.“

„Ne mogu reći šta će učiniti za vikend. U našem timu ima puno sjajnih ljudi, nije riječ o samo jednoj osobi. Pokušat ćemo ga učiniti ponosnim ovog vikenda, a samo će trebati druga vrsta posla, mnogo posla kako bismo bili sigurni da nastavljamo dalje bez ikakvih smetnji.“

Otkako je sezona 2020. nastavljena u julu mjesecu sa VN Austrije, bilo je vrlo malo slučajeva da je službeno osoblje ekipe imalo pozitivne rezultate.

Sergio Perez iz Racing Pointa je morao propustiti dvije utrke zbog koronavirusa prije VN Velike Britanije, vjeruje se da su incidenti sa Mercedesom u Njemačkoj prvi od članova ekipa koji su bili pozitivni na nekom događaju (utrci).