Šef Aston Martina Mike Krack pozvao je svoje rivale da smanje ono što on vidi kao njihovo “lobiranje” s obzirom na tekuću raspravu oko DRS zone.
Ova tema je nedavno bila vruća tema za raspravu, osobito s obzirom na kritike koje su uslijedile nakon VN Azerbejdžana jer su mnogi smatrali da je DRS zona prekratka.
Na temelju podataka sa prethodnih utrka, FIA je odlučila skratiti zonu za 100 metara, ali se na kraju pokazalo kontraproduktivnim jer su bila samo 23 preticanja tijekom utrke od 57 krugova.
Za posljednju Veliku nagradu Miamija, dvije DRS zone ponovo su skraćene, ovaj put svaka za 75 metara, iako je utrka ove godine imala više pretjecanja u usporedbi sa debijem prije 12 mjeseci.
Šefovi timova i vozači izrazili su svoje pritužbe na miješanje FIA-e u DRS zonu, dok je šef Aston Martina bio u tom segmentu najglasniji.
„Moramo malo smiriti sve te rasprave o tome da je DRS predug, DRS prekratak,“ rekao je Krack.
„To je nešto što FIA i F1 rade na stazama i ne bi svatko trebao ići lobirati za ono što je najbolje za njih jer onda to (dužina DRS zone) stalno raste i pada.“
„Na kraju, svrha DRS-a je olakšati preticanje. Nažalost, to je jedan od rijetkih alata koje imamo, a donositeljima odluka moramo prepustiti da donose najbolje (odluke) za sport.“
Red Bull DRS je posebno bio u središtu pažnje s obzirom na moćnu prirodu uređaja RB19 bolida. Max Verstappen i Sergio Perez su pobijedili na svih pet utrka, a Red Bull već sada ima prednost od 122 boda u odnosu na prvog pratioca Aston Martina u prvenstvu konstruktora.
Dok je Aston Martin napravio napravio skok u odnosu na svoje performanse iz prošle sezone, tehnički direktor Dan Fallows shvata koliko daleko njegov tim mora ići ako želi konstantno izazvati Red Bull.
„Moramo na neki način razmotriti gdje smo mi u odnosu na Red Bull,“ rekao je Fallows.
„Postoje područja za koja vjerujemo da smo relativno jaki, ali moramo optimizirati svoj bolid za svaku stazu, što znači da ponekad – mogu postojati aspekti zavoja pri malim brzinama, pri velikim brzinama – koji nisu sasvim kao kod drugih rivala.“
„Red Bull, kao koncept, evoluirao je malo duže od našeg. Vrlo javno, početkom prošle godine krenuli smo s drugačijim konceptom koji još uvijek razvijamo.“
„Napravili smo veliki korak ove godine, ali imamo još. Iskreno govoreći, ne bih ukazao na jedno jedino područje. Jednostavnom trebamo sve poboljšati.“