Lando Norris kaže da je nova generacija bolida ‘prilično troma’ zbog povećane težine i da će vozačima trebati određeni period adaptacije na nove bolide.
Povećana težina bolida je zasad najveća razlika koju su vozači zapazili prvog dana testiranja u Barceloni kada je u pitanju usporedba nove i stare generacije bolida.
Zbog novih sigurnosnih struktura bolida i prelazak na 18-inčne točkove, težina bolida je povećana sa 752 kg na 795 kg ove sezone. Norris kaže da zbog dodatne težine bolidi nisu ‘okretni’ kao prethodna generacija bolida.
„Težina pravi veliku razliku za samu vožnju i kako bolid reagira. Puno su teži nego prošle godine, tako da se osjećaju malo sporije i prilično tromo. Performanse nisu skroz iste.“
„Kao da na neki način vozimo kvalifikacijski krug sa punim rezervoarom, osjećate to u zonama kočenja i u drugim područjima. Ali mislim da nam neće trebati previše da se adaptiramo. Na kraju dana, sada smo malo više naviknuti i uskoro će nam to biti normalno,“ rekao je Norris.
Haasov vozač Mick Schumacher se slaže sa Norrisom da je težina bolida najveća razlika u odnosu na prethodnu generaciju bolida.
„Najveća razlika je težina. To igra ulogu u svakom zavoju, pogotovo u sporim zavojima. Ali generalno uživam voziti ove bolide.“
Schumi junior je naglasio ipak da nema ogromne razlike u ponošanju između ovih i prošlogodišnjih bolida.
„I dalje se vozimo brzo u krug. Ne bih rekao da postoji neka ogromna razlika. Morat ćemo se adaptirati. Morat ćemo analizirati stvari drugačije i vjerovatno imati drugačiji pristup.“
„Imat ćemo drugačije probleme u odnosu na prošlu godinu, radi se o tome ko će biti najbrži da ih analizira i shvati, tako da na kraju imate najbolje alate da ‘preživite’ utrku na pravi način,“ dodao je Schumacher.
