Red Bull je u Britaniji bio treća najbrža momčad, ali očekuju da će za VN Njemačke biti bliže Ferrariju i Mercedesu. Unatoč tome, ekipa iz Milton Keynesa ne računa na šanse za pobjedu, a Daniel Ricciardo očekuje kaznu.
Lewis Hamilton je produžio svoj ugovor sa Mercedesom za dodatne dvije godine, dok Daniel Ricciardo kaže da se „od Silverstonea nije ništa promijenilo“, kada je u pitanju njegov ugovor sa Red Bullom. Nikakvih iznenađenja ne bi trebalo biti, jer bi Australac trebao ostati u Red Bullu. Jedini problem stvara dužina trajanja ugovora- austrijska momčad želi da se Ricciardo obaveže na dodatne dvije godine, dok Australac želi samo jednogodišnji ugovor, kako bi imao otvorene opcije za 2020.
Van staze Ricciardo pregovara oko novog ugovora, dok se na stazi bori sa Maxom Verstappenom. Početkom sezone je Australac imao prednost, ali je u međuvremenu odnos snaga prešao na Nizozemčevu stranu.
Ricciardo još uvijek ima prednost od 13 bodova u poretku vozača, ali bi na Hockenheimu Verstappen mogao nadoknaditi dobar broj bodova, pošto će Ricciardo startati sa začelja.
Novi motor za Ricciarda
Ricciardov RB14 će dobiti novi motor. Nakon deset utrka, Australac je već upotrijebio 3 pogonske jedinice, čime je iskoristio dozvoljeni broj komponenti.
„Vjerovatno ćemo ovdje uzeti kaznu,“ rekao je Ricciardo.
Red Bull želi u Hockenheimu odraditi neizbježnu kaznu za Ricciarda iz strateških razloga. Prvi razlog je što se u Njemačkoj može preticati.
„Čak iako startam sa začelja, dobar rezultat je moguć.“
Drugi razlog je što Red Bull računa da će imati priliku za pobjedu na Hungaroringu za sedmicu dana.
„Bilo bi idealno kad bi tamo pobijedili.“
No, Red Bull ne očekuje dominantnu predstavu kao u Monaku.
„Toliko ispred ipak nećemo biti.“
No, prije Budimpešte je na rasporedu Hockenheim, staza koja je ispunjena sporim i srednje brzim zavojima, koje spajaju pravci. Motor ne igra tako veliku ulogu kao u Silverstoneu, ali Mercedes i Ferrari će svoje prednosti u tom području moći iskoristiti i u Njemačkoj.
„Prije svega ćemo zaostajati u prvom sektoru,“ kaže Ricciardo, „ali u posljednjem sektoru ćemo biti jaki. Mislim da ćemo biti bliže nego u Silverstoneu, ali ipak iza Ferrarija i Mercedesa.“
Timski kolega Max Verstappen je dodao:“Opet je to staza na kojoj je motor bitan.“
Red Bull donio novu podnicu
Red Bull je za Hockenheim pripremo novu podnicu, koja po uzoru na Ferrari ima duge proreze. To pokazuje da austrijska momčad i dalje nastoji pronalaziti performanse u polju šasije, pošto su im kod motora ruke vezane.
Ricciardo se dotakao i borbe za naslov, te kaže da moraju u naredne dvije utrke do ljetne pauze ostvariti dobar rezultat.
„Nadam se da ću u naredne dvije utrke prije ljetne pauze osvariti dobre rezultate. Onda bismo imali bar vanjske šanse za naslov- u protivnom ispadamo iz utrke.“
