Lewis Hamilton smatra da je veliki uspjeh za Mercedes što su izjednačili Ferrarijev rekord od šest uzastopnih konstruktorskih naslova, ali kaže da njegova momčad sada mora raditi na tome da ‘zasjeni Ferrari’.


Bottasovom pobjedom i Hamiltonovim trećim mjestom u Japanu je Mercedes i matematički osigurao svoj šesti uzastopni konstruktorski naslov i šestu duplu krunu, pošto do kraja sezone samo Hamilton ili Bottas u teoriji mogu osvojiti naslov, iako Britanac tu ima ubjedljivu prednost od 64 boda te već u Meksiku može slaviti naslov.

Srebrne strijele su tako izjednačile Ferrarijev rekord od šest uzastopnih konstruktorskih naslova, ali je talijanska momčad u periodu od 1999. do 2004. osvojila pet vozačkih naslova—dok je Mercedes od 2014. slavio 6 duplih kruna, što je novi rekord.

„1-2 je sjajan rezultat za tim, jako sam sretan zbog sviju. Godina je bila jako duga i ovo je u potpunosti zasluženo,“ rekao je Hamilton nakon utrke u Japanu, u kojoj je on završio na trećem mjestu.

Britanac je potom prokomentirao neizbježnu usporedbu Ferrarijeve i Mercedesove dominacije.

Kada je upitan šta njemu i Mercedesu predstavlja osvajanje šestog uzastopnog konstruktorskog naslova, Hamilton je odgovorio:“To samo pokazuje snagu i dubinu tima. Jako sam ponosan što sam dio toga, što sam dio Mercedesove historije. Izjednačiti se sa Ferrarijem je nešto veliko. Sada moramo raditi na tome da zasjenimo Ferrari.“