Max Verstappen završio je prvi dan Velike nagrade Austrije s dva četvrta mjesta na slobodnim treninzima, ali priznaje da Red Bull još uvijek nije pronašao idealan balans bolida te da ekipi nedostaje brzine kako bi se uključila u borbu za sam vrh.

Petak u Spielbergu nije prošao bez problema za četverostrukog svjetskog prvaka. Tokom prvog slobodnog treninga Verstappen je dva puta ostao zaglavljen u izlasku iz boksa, dok je u drugoj sesiji prijavio i nezadovoljstvo položajem sjedišta u bolidu. Uprkos tome, uspio je završiti oba treninga na četvrtom mjestu.

Međutim, rezultat ne pokazuje stvarno stanje na stazi. Na drugom slobodnom treningu Verstappen je za najbržim Kimijem Antonellijem zaostao više od pola sekunde, što potvrđuje da Red Bull i dalje traži odgovore nakon paketa nadogradnji koji je donio u Austriju.

Nizozemac smatra da je najveći problem pronaći pravi odnos između prednjeg i stražnjeg dijela bolida, jer upravo tu trenutno gube najviše performansi.

“Bilo je pomalo teško pronaći pravi balans. Moramo poraditi na prijanjanju između prednjeg i stražnjeg dijela bolida. Moramo pronaći pravi kompromis kako bismo došli do više brzine, jer izgleda da nam trenutno malo nedostaje performansi,” rekao je Verstappen za RacingNews365.

Dodao je kako vjeruje da ekipa još uvijek može napraviti iskorak prije kvalifikacija.

“Vidjet ćemo šta možemo učiniti do subote kako bismo pronašli nešto bolji ukupni balans bolida,” zaključio je vozač Red Bulla.

Iako su nadogradnje donijele određena poboljšanja, prvi dan vikenda pokazao je da Red Bull još nije na nivou Mercedesa, McLarena i Ferrarija, koji su u petak ostavili snažan utisak. Zbog toga će noć između petka i subote biti izuzetno važna za inžinjere iz Milton Keynesa, koji će pokušati pronaći dodatne performanse prije kvalifikacija.

Max Verstappen završio je prvi dan Velike nagrade Austrije s dva četvrta mjesta na slobodnim treninzima, ali priznaje da Red Bull još uvijek nije pronašao idealan balans bolida te da ekipi nedostaje brzine kako bi se uključila u borbu za sam vrh.

Petak u Spielbergu nije prošao bez problema za četverostrukog svjetskog prvaka. Tokom prvog slobodnog treninga Verstappen je dva puta ostao zaglavljen u izlasku iz boksa, dok je u drugoj sesiji prijavio i nezadovoljstvo položajem sjedišta u bolidu. Uprkos tome, uspio je završiti oba treninga na četvrtom mjestu.

Međutim, rezultat ne pokazuje stvarno stanje na stazi. Na drugom slobodnom treningu Verstappen je za najbržim Kimijem Antonellijem zaostao više od pola sekunde, što potvrđuje da Red Bull i dalje traži odgovore nakon paketa nadogradnji koji je donio u Austriju.

Nizozemac smatra da je najveći problem pronaći pravi odnos između prednjeg i stražnjeg dijela bolida, jer upravo tu trenutno gube najviše performansi.

“Bilo je pomalo teško pronaći pravi balans. Moramo poraditi na prijanjanju između prednjeg i stražnjeg dijela bolida. Moramo pronaći pravi kompromis kako bismo došli do više brzine, jer izgleda da nam trenutno malo nedostaje performansi,” rekao je Verstappen za RacingNews365.

Dodao je kako vjeruje da ekipa još uvijek može napraviti iskorak prije kvalifikacija.

“Vidjet ćemo šta možemo učiniti do subote kako bismo pronašli nešto bolji ukupni balans bolida,” zaključio je vozač Red Bulla.

Iako su nadogradnje donijele određena poboljšanja, prvi dan vikenda pokazao je da Red Bull još nije na nivou Mercedesa, McLarena i Ferrarija, koji su u petak ostavili snažan utisak. Zbog toga će noć između petka i subote biti izuzetno važna za inžinjere iz Milton Keynesa, koji će pokušati pronaći dodatne performanse prije kvalifikacija.