Ambasador Aston Martina Pedro de la Rosa tvrdi je da Lance Stroll ima nestvaran talent u Formuli 1 i smatra da je samo pitanje vremena kad će se se taj potencijal realizirati.
Stroll nije pobijedio timskog kolegu otkako je 2019. prešao u momčad čiji je vlasnik njegov otac Lawrence, a izgubio je od Sergia Pereza, Sebastiana Vettela i Fernanda Alonsa.
Kanađanin nije mogao održati korak sa Alonsom dok je Aston Martin prošle sezone dostigao nove visine i zabilježili značajno osvajanje postolja i bodova u odnosu na godinu ranije.
Ali dok je konkurentnost momčadi sa sjedištem u Silverstoneu oslabila u ovom razdoblju i veliki rezultati nisu bili mogući, Stroll je osvojio 11 bodova u poređenje sa Alonsovih 33.
Međutim, de la Rosa ostaje uvjeren da je Stroll nevjerojatno talentovan i navodi da iza zatvorenih vrata vidi obilježja vozača koji može biti izvanredan.
“On je jednostavno nestvaran koliko ima potencijala,” rekao je de la Rosa za RN365. “Kada ga uporedite s Fernandom, postoje zavoji u kojima je Lance brži.”
“Puno uči uz Fernanda, jako dobro surađuju i samo je pitanje vremena kada ćemo vidjeti najboljeg Lancea i veliku eksploziju talenta,” ističe on.
“Onog trenutka kad sve spoji, bit će izvanredan.”
Aston Martin je uveo nadogradnje u Imoli koja do sada nisu donijela očekivani napredak i učinila njihov bolid težim za vožnju – nešto što je prinao šef britanske momčadi, Mike Krack.
Stroll je priznao da su ograničenja na AMR24 hitnija i de la Rosa smatra da nitko ne bi trebao podcijeniti koliko je njihov bolid težak za vožnju.
Međutim, de la Rosa tvrdi da bi revolucionarni rezultat poput postolja mogao preokrenuti Strollovu sezonu i učiniti ga konstantnim vozačem.
“To vam daje dodatno samopouzdanje,” dodao je Španjolac,
“Kada je Fernando imao to prvo postolje u Bahreinu, nakon toga, hodao je po vodi. Čak i vozač poput Fernanda treba to dodatno samopouzdanje.”
De la Rosa smatra da je Strollova radna etika podcijenjena i da je pitanje vremena kada će ostvariti rezultate koje zaslužuje.
“Jedna stvar koju ljudi ne shvataju je koliko Lance naporno radi, koliko predanosti ulaže u simulator, radeći timom, na sebi, gledajući podatke i poboljšavajući se,” pojašnjava on.
“To je znak koji me je natjerao da shvatim njegov potencijal jer vidim koliko naporno radi unutar momčadi, i koliko dobro radi Fernandom, koliko razgovaraju između sebe. Ovo je nešto izvanredno. Među njima postoji sjajno partnerstvo i veliko povjerenje,” dodao je Pedro de la Rosa.