Vozač Ferrarija Sebastian Vettel vjeruje da će njegova momčad ove sezone ostvariti pobjedu, nakon što su ostali bez ijednog trijumfa u prvoj polovici sezone.
U prvih 12 utrka sezone 2019, Mercedes je slavio 10 puta, a preostale 2 pobjede otišle su u ruke Maxu Verstappenu. Ferrari je u nekoliko navrata ispuštao dobre prilike da dođe do pobjede na stazama na kojima su bili konkurentni: Bahrein, Kanada, Austrija, Njemačka.
Zbog niza razloga: vozačkih grešaka, grešaka tima, problema sa pouzdanosti, to se nije desilo, ali Vettel vjeruje da će Ferrari slaviti ove godine. Nijemac je svoju posljednju pobjedu slavio prije više od godinu dana, 26. augusta 2018. na VN Belgije.
Ovog vikenda se Formula 1 vraća na kultnu stazu u Ardenima nakon ljetne pauze, a Ferrari očekuje da će njihov SF90 biti konkurentan za najviši plasman.
„Uvjeren sam da ćemo ostvariti pobjedu ove godine,“ rekao je Vettel. „Nećemo odustajati.“
Nakon što se u jednom periodu sezone mučio sa zadnjim krajem svog Ferrarija, Vettel kaže kako se stanje popravilo. Potvrdio je ono što je ranije govorio šef momčadi Binotto da neće stajati sa razvojem ovogodišnjeg bolida.
„Ne, nastavljamo sa razvojem bolida. Osjećam se puno udobnije u bolidu, pošto se zadnji kraj stabilizirao.“
Navijači ‘crvenih’ se nadaju da ova sezona nakon 2014. i 2016. neće biti još jedna sezona u ovom desetljeću koja je prošla bez Ferrarijeve pobjede.
Prije godinu dana u Belgiji je Vettel ostavio Hamiltona 11 sekundi iza sebe, a Verstappena 31 sekundu. Njihova posljednja pobjeda djelo je njihovog posljednjeg prvaka Raikkonena, koji je u Austinu prošle godine prošao prvi kroz cilj. Od tada je prošlo 15 utrka bez pobjede Ferrarijevog vozača, što je vječnost za momčad s najviše pobjeda u Formuli 1 (234).
Vettel kaže da im je u nekim utrkama nedostajalo sreće:
„Tim je jako motiviran, a u nekim utrkama nam je nedostajala potrebna sreća. Situacija nije bila lagana. Nemamo nijednu pobjedu. Nismo imali prvi dio sezone kojem smo se nadali. Ali unatoč tome je čitava momčad mirna i fokusirana,“ dodaje četverostruki prvak.