Carlos Sainz je u kvalifikacijama za VN Italije postavio treće najbrže vrijeme, čime je izjednačio svoj najbolji rezultat, a Španjolac kaže da je ‘puno riskirao’ i da mu se to isplatilo.

Sainz je odličnu formu McLarena najavio na trećem treningu kada se smjestio na drugo mjesto iza najbržeg Bottasa.  Španjolac je po drugi put u ovoj sezoni svoj McLaren kvalificirao na treće mjesto, a isti je rezultat ostvario u kišnim kvalifikacijama za VN Štajerske.

„U posljednjem krugu sam umalo sve uprskao. Imao sam veliki trenutak u prvom Lesmu i od tog trenugka sam morao voziti na granici. Zapravo se tresem jer sam stvarno morao napasti kroz Ascari i Parabolicu,“ rekao je Sainz.

„Mislim da sam ‘zakucao’ u Q1 i u Q2, ali ne i u prvom Q3 krugu. Taj krug nije dobro počeo tako da sam trebao nekoliko dobrih zadnjih zavoja. Napao sam—puno sam riskirao i to se isplatilo.“

„Osjećao sam se jako dobro od početka kvalifikacija, od Q1. Uspio sam proći u Q2 na samo jednom setu guma sa jako dobrim krugom. Nakon toga sam pokušao postaviti 1:19.6 jer sam znao da će to biti dovoljno za top 5,“ dodao je Španjolac.

Dobar timski rezultat za McLaren upotpunio je Lando Norris šestim mjestom.