Euforija zvana Carlos Sainz koja je nastala u Ferrariju pomogla je da podigne raspoloženje kompletne momčadi iz Maranella, kaže njegov timski kolega Charles Leclerc.

Nakon teške sezone 2020. godine u kojoj je Ferrari završio na šestom mjestu čini se da je to sada iza njih obzirom da se na početku nove sezone vidi jasan napredak, jer su i Sainz i Leclerc osvojili bodove u Bahreinu – nešto što je bilo rijetkost prošle godine da oba vozača budu u top 10.

Leclerc je već spominjao kako se Ferrari otresao ‘čudne’ atmosfere koja koja ga je mučila prošle godine, ali sada otkriva kako je i Sainz pomogao promijeniti stvari.

Budući da je Španjolac prihvatio poziv Ferrarija dok se nalazio u McLarenu, Leclerc kaže da je njegov entuzijazam za dobrim radom potaknuo sve u talijanskoj momčadi.

Govoreći u ekskluzivnom intervjuu za talijanske medije, Leclerc je jasnog stava da je Sainz sa sobom donio dosta koristi za ekipu.

“Posljednih godina je bio u nekoliko timova i mislim da uvijek zanimljivo dobiti ideju o tome kako rade protivnici,” kaže vozač Ferrarija.

“Odmah sam primjetio njegovu veliku motivaciju. Prvu je godinu u Ferrariju i odmah vidite da želi jako dobro da odradi posao.”

“Ova euforija je zarazna u korist cijelog tima. Vjerujem da je za momčad uvijek dobro imati dva vozača koji se pritiskaju kako bi se vratili prema pobjedama,” dodaje on.

Jedna promjena koju je Leclerc primjetio radeći zajedno sa Sainzom je ta što je s njim proveo više vremena nego ikad prije, nešto što nije imao sa bivšim timskim kolegom Sebastianom Vettelom – iako se sad čini da možda provodi više vremena s ekipom.

“Vrijeme koje provodim s timom je uvijek isto, iako se možda izvana činilo da provodim više vremena u Maranellu, jer sam objavio više fotografija na društvenim mrežama,” pojašnjava on.

“Promijenilo se koliko vremena provodim sa timskim kolegom, jer su se meni i Sebu u prošlosti često ukrštali putevi. Stigao bih kad je on otišao ili obrnuto.”