Šef Red Bulla Christian Horner kaže da još uvijek ne razumije zašto je Daniel Ricciardo otišao u Renault—logičnije bi mu bilo da je Australac iz Red Bulla otišao u Mercedes ili Ferrari.
Ricciardo je šokirao Red Bull (a i cijeli svijet Formule 1) kada je u ljeto 2018. godine odbio produžiti ugovor sa Red Bullom, a umjesto toga je potpisao za Renault.
Australac je tada tvrdio da mu je trebao ‘novi početak’, ali iako je od toga svega prošlo skoro dvije godine, Red Bullov šef Horner i dalje ne razumije zašto je Ricciardo otišao u Renault—razumio bi da je Australac otišao u Mercedes ili Ferrari.
„Tada sam bio razočaran jer sam se jako trudio zadržati Daniela. Nisam mogao shvatiti njegove odluke. Volim Daniela, on je sjajan dečko, bio je sjajan član ovog tima i kada skinem Red Bullov kačket—ne shvatam logiku iza njegovog odlaska (u Renault). Razumio bih da je otišao u Mercedes ili Ferrari,“ rekao je Horner.
Horner smatra da je Verstappenova sve bolja forma uticala na Ricciardovu odluku. Verstappen i Ricciardo su imali jako dobar odnos, ali je bilo primjetno da su kroz godine rasle tenzije između njih dvojice.
Međutim, šef Red Bulla kaže da mu Ricciardo nikada nije davao nikakve znakove da mu Verstappen stvara probleme:
„O tim stvarima smo kroz godine puno razgovarali. On je bio kompetetivan vozač, ali je vjerovatno osjećao potrebu za promjenom. Trebala mu je motivacija, a Max je vjerovatno bio jedan od elemenata kada je donosio svoju odluku.“
Renault je prošle godine nazadovao u odnosu na 2018. i sa četvrtog mjesta u poretku su pali na peto. Ricciardo, nije bio ni blizu borbe za pobjednička postolja.
Upitan da li se Ricciardo pokajao zbog svog prelaska u Renault, Horner odgovara:
„Mislim da to samo Daniel može odgovoriti. Da je bio u timu prošle godine, borio bi se za pobjede i pole positione, ali to nije bio slučaj. Ne čitam misli, tako da ne znam šta on o tome misli,“ dodao je šef Red Bulla.

