Novi vozač Ferrarija Lewis Hamilton, kaže kako je znao da je potpisivanje za Ferrari bio prava stvar za njega jer je uvjeren da će s njima ostvariti velike stvari.

Sedmerostruki prvak je prošle godine iznenadio motorsportski svijet kada je objavio da će završiti svoju karijeru u Mercedesu i preći u tim o kojem je sanjao da će voziti još iz djetinstva. 

Britanac je iskoristio klauzulu u svom ugovoru dok je potpisivao sa Mercedesom produženje na dvije godine. Iako se vjerovalo da će svoje putovanje kroz Formulu 1 završiti u Srebrnim strijelama, to se nije dogodilo jer prije početka sezone 2024. potpisao za Ferrari. 

Hamilton je u srijedu 22.01. Imao svoje prvo upoznavanje sa timom iz Maranella, gdje je proveo u simulatoru, te je kasnije došao na red izlazak na stazu u Fioranu. Uvjeti nisu baš bili za vožnju, zbog prohladnog i kišnog vremena. 

No, sedmerostruki prvak je prešao oko 90 kilometara, kako bi stekao utisak o prvoj svojoj vožnji Ferrarijevog bolida. Ovdje se radio o SF-23 iz 2023 godine, nakon čega je izjavio da mu je “vožnja u Ferrariju bila jedan od najboljih osjećaja u životu.” 

Hamilton je nakon teške sezone 2024. godine u Mercedesu, tražio da se resetuje i vrati na pobjednički put. U toj sezoni je Ferrari podigao svoju razinu performansi, i do zadnjeg kruga se borio za konstruktorski naslov sa McLarenom. Na kraju su ostali krati za 14 bodova. 

Britanski vozač je bio jako zadovoljan prijemom u novom timu, gdje je imao nezaboravnu dobrodošlicu, a tokom njegovog prvog izlaska na stazu, bilo je oko 2.000 navijača. Poslije svega, uvidio je da je napravio pravi potez dolaskom u Ferrari. 

“Znao sam da je potpisivanje sa Ferrarijem pravi potez za mene i da će mi dati izazov koji mi je potreban,” rekao je Hamilton u novom citatu za LinkedInov bilten Get Hired. 

“U konačnici, svaka nova prilika je potpuni skok vjere. Niko od nas ne može predvidjeti budućnost tako da će promjena posla, ili u mom slučaju timova, uvijek dolaziti kroz određenu razinu rizika.” 

“Ali vjerujem da postoji veći rizik ako ostanete negdje gdje vam je ugodno i ako postanete samozadovoljni. Nazovite to instinktom ili intuicijom, ali znao sam da je potpisivanje sa Ferrarijem pravi potez za mene i da će mi dati izazov koji mi treba.” 

“Ima toliko nevjerojatnih ljudi u timu s kojim jedva čekam raditi i potpuno vjerujem da ćemo zajedno postići velike stvari,” dodao je vozač Ferrarija.