Lewis Hamilton smatra da bi Mercedes mogao biti u goroj situaciji nego prošle godine, jer se boji da je tim na pogrešnom putu sa novim bolidom.
Nakon neizvjesnosti oko Mercedesove natjecateljske situacije nakon testiranja, Hamilton i njegov timski kolega George Russell izdržali su težak uvodni dan treninga na Velikoj nagradi Bahreina.
Hamilton je reprezentativniji drugi trening završio na 10. mjestu, jedno mjesto ispred Russella. Međutim, nedostatak za Aston Martinom, Red Bullom i Ferrarijem, Britanac nije znao kako bi se ponašao nakon toga.
Upitan što je otkrio na stazi, Hamilton je rekao: „Otkrili smo da smo daleko.“
„Donekle smo to znali na testiranju, ali to je veliki zaostatak. Pokušavam sve što mogu.“
Hamilton napominje da Mercedes gubi vrijeme od svojih rivala u brzim i sporim zavojima, budući da smatra da je Red Bullov tempo utrke daleko iznad njih.
Nakon teškog izdanja prošle sezone i mučenja sa problematičnim W13 bolidom, Hamilton vjeruje da bi ove godine stvari mogle biti još gore jer misli da je Aston Martin ispred njih.
„Mislio sam da je Ferrari drugi,“ pojašnjava on. „Ali smo u simulaciji utrke smo prilično blizu Ferrariju, a čini se da je Aston (Martin) bio drugi.“
„Nekako smo između trećeg i četvrtog mjesta. Stoga, na neki način smo gdje smo bili prošle godine, ako ne i dalje,“ istakao je.
„Svima je teško. Ovo stvarno nije mjesto gdje bilo tko u timu želi biti, a sigurno ne mjesto gdje vjerujem da svi zaslužuju biti, jer svi nastavljaju marljivo raditi i stvarno su tako hrabri i promišljeni u procesu.“
„Jednostavno smo na pogrešnom putu. Dakle, jednostavno moramo nastaviti sa kalemljenjem i da pronađemo način da dođemo na pravi put. Ali, trenutno smo daleko od vozača na vrhu,“ jasan je Hamilton.