Ferrari nije imao dobar početak sezone 2023. i zbog toga su bili prisiljeni razmotriti drugu vrstu strategije.
Talijanski tim želi primijeniti nekoliko poboljšanja na SF-23 prije ljetne pauze. Također, novi paket nadogradnji će biti pušten u rad slijedeći utorak na filmskom u Fioranu.
Ferrari SF-23 je dobio novi izgled u Barceloni na VN Španije sa novim bočnim stranicama. No, uvođenje ovog paketa nije baš urodilo plodom, jer ni na Circuit de Barcelona – Catalunya, a niti u Kanadi se nisu uspjeli popeti na postolje.
Ferrarijev šef za aerodinamiku Enrico Cardile je snažno pritiskao da se radi na novoj podnici. Dakle, za Veliku nagradu Austrije se očekuje još jedna velika nadogradnja.
Ovaj put će prema jako dobro obaviještenom, Formu1a.uno, sadržavati novu podnicu – kako bi se regulisalo poskakivanje koje je Ferrari imao na Velikoj nagradi Kanade, novo prednje krilo i obnovljene kanale zadnjeg kočionog sistema.
S druge strane, novi dijelovi će biti premijerno prikazani 27.06. (idući utorak) na stazi Fiorano, budući da je talijanski tim za tada zakazao filmski dan.
Činjenica da je VN Austrije jedna od šest utrka sa sprint formatom ove sezone, pokazuje hrabrost talijanske momčadi koja je preuzela rizik dovođenja ovog paketa inovacija na Red Bull Ring.
Podsjećanja radi, sprint vikend ima samo jedan slobodni trening na trkačkom vikendu, tako da je Ferrari jasno uvidio šta im je potrebno za nastavak uspješnog vikenda iz Montreala, u kojem su pokazali veliki pomak u trkačkom tempu.
U svakom slučaju, ekipa iz Maranella se odlučila za drugačiju strategiju u kojoj žele riješiti svoje problem koje su ih mučile od samog starta tekuće sezone.
Još se ne zna hoće li SF-23 biti dodatno poboljšan nakon VN Austrije, ali ne bi bilo iznenađenje da se stvarno žele vratiti na pobjednički put prije povratka u akciju krajem augusta kada se sezona nastavi VN Nizozemske. Ferrarijeva situacija u prvenstvu konstruktora nije optimalna i stoga se žele iskupiti što prije.