Predsjednik Ferrarija John Elkann je nagovijestio da će i Charles Leclerc i Carlos Sainz ostati u talijanskoj momčadi nakon isteka njihovih trenutnih ugovora. 

Leclerc i Sainz imaju ugovor sa tomom iz Maranella do kraja 2024., ali Elkannov komentar nagovještava da će sadašnja vozačka postava Ferrarija ući sa timom u potpuno nove eru propisa, koji će biti uvedeni 2026. 

Monežanin je ovogodišnju sezonu završio na petom mjestu u prvenstvu vozača sa 206 bodova, dok je Španjolac završio, ali samo šest bodova manje od svog timskog kolege. 

Međutim, Španjolac je Ferrariju donio jedinu pobjedu ove godine kada je u septembru osvojio Veliku nagradu Singapura, nanijevši Red Bullu jedini poraz u sezoni 2023. 

“Sainz i Leclerc? Oni će ostati, naravno,” rekao je Elkann na Exorovom Danu investitora u Torinu.

Nakon Velike nagrade Belgije, špekuliralo se da je Leclerc sklopio višegodišnji ugovor sa Ferrarijem vrijedan procijenjenih 200 miliona €ura. 

Međutim, 26-godišnjak je brzo demantirao glasine, insistirajući na tome da svoju budućnost u Formuli 1 ne vidi drugdje osim u Ferrariju. 

“Moje namjere su jasne,” rekao je Leclerc na Velikoj nagradi Nizozemske. “A što se tiče tima, ne znam, ali nisam ni previše zabrinut. Na kraju sezone ćemo imati te razgovore.”

Što se tiče Sainza, Španjolac je glasno govorio o tome da ne želi ići u slijedeću sezonu bez jasne budućnosti. 

“Nikada nije bilo sumnje da mi je vrlo ugodno u Ferrariju, da želim biti dugoročno ovdje,” rekao je Sainz.

“Nadam se da je zima dobra prilika za postizanje dogovora i nastavak rada u budućnosti jer je to mjesto za koje volim voziti i vidim se kako vozim i pokušavam pomoći u osvajanju prvenstva.” 

Ferrarijeva sezona 2023. nije ispunila očekivanja velikim dijelom zbog nedostakta konstantnih performansi SF-23. Međutim, Ferrari je u drugom dijelu najviše radio na trkačkom tempu, a isti je imao vidljiv napredak što daje ovoj ekipi potreban smjer za sezonu 2024.