Tehnički direktor Aston Martina vidi sličnosti između Fernanda Alonsa i Maxa Verstappena. Britanac uvjerava da obojica vole ići do granice, pa čak i preko nje, te ističe da su u stanju voziti bolid Formule 1 kao karting.

Fallows je radio sa Verstappenom u Red Bullu, a slijedeće godine će raditi sa Alonsom u Aston Martinu. Španjolac  je dvostruki svjetski prvak Formule 1, a Nizozemac je pred osvajanjem drugog naslova zaredom.

Tehnički direktor britanske momčadi je impresioniran načinom na koji španjolski i nizozemski vozač voze bolide premier klase jer smatra da je to za njih kao da voze karting.

„Postoje vozači, poput Fernanda i Maxa, koji voze bolide Formule 1 kao da su karting. Smatram da je apsolutno nevjerojatno da se mogu odnositi prema sofisticiranom i brzom bolidu kao što je bolid Formule 1 na isti način kao prema kartingu, ali to čine. Na nama je da im damo bolid koji mogu voziti kao karting,“ kaže Fallows.

Što se stila vožnje tiče, Fallows daje do znanja da još nije upoznao Fernanda, ali je čuo šta drugi govore oko paddocka i uvjeren je da i po tom pitanju nalikuje Maxu. Prema Britancu, obojica rado idu u svakom trenutku do krajnjih granica.

„Ne poznajem dobro Fernanda, tako da se moje znanje o njegovom stilu vožnje temelji na onome što su drugi rekli. On ima reputaciju da vozi na osjećaj – stvarno voli osjetiti granice bolida,“ dodao je.

„Ako je to tako, moramo osigurati da je platforma bolida predvidljiva i stabilna. To su sve stvari koje ionako pokušavamo postići u bolidu, ali to je pojačano s nekim poput Fernanda.“

Dan ističe kako je Verstappen, također vozač koji voli imati bolid sa kojim će ići do granica ili preko, nešto za što smatra da će i Alonso raditi u njihovoj momčadi.

„Verstappen je takav vozač. Voli voziti bolide cijelo vrijeme na granici ili malo preko, tako da morate paziti da se bolid ponaša ispravno u tim uvjetima, na apsolutnoj granici. Razumijem da će Fernando biti jako sličan,“ zaključio je Fallows.