Šef Ferrarija Mattia Binotto kaže da je četverostruki prvak Formule 1 i njihov vozač Sebastian Vettel ‘jako cijenjen’ u talijanskoj momčadi.
Vettel još uvijek nema ugovor sa Ferrarijem poslije 2020., ali je želja za nastavkom saradnje obostrana. Na ugovore vozača će dodatno uticati činjenica da je uvođenje novih pravila odgođeno za 2022., a kroz talijanske i njemačke medije se posljednjih dana provlačila informacija da je Ferrari Vettelu ponudio samo jednogodišnje produženje ugovora.
Binotto je putem Instagram Live-a sa Sky Sports F1 govorio o trenutnoj situaciji o Formuli 1, a kada je upitan da li je ova pauza dobro došla Vettelu, šef Ferrarija je odgovorio:
„Mislim da ovaj prekid ne odgovara vozačima. Mislim da se oni svi vole utrkivati, to je dio njihovog života. Znam da Sebastuanu nedostaje normalan život, nedostaje mu činjenica da nismo na stazi. Volio bi se što prije početi utrkivati, ali to možemo uraditi kada se sve vrati u normalu,“ rekao je Binotto.
Šef talijanske momčadi ističe da je Vettel jako cijenjen u Ferrariju.
„Njegova želja trenutno je da se utrkuje. Seb je orginalan i jednostavan čovjek. Voli svoj posao—stvarno voli svoj posao i to je jedan od razloga zašto je jako cijenjen u Ferrariju.“