Momčad Mercedesa je objavila da je produžila saradnju sa Lewisom Hamiltonom za dodatne dvije godine, što znači da aktuelni F1 prvak u njemačkoj ekipi ostaje do kraja 2020. godine.

Hamilton je u Mercedes došao 2013. godine iz McLarena, a sa njemačkom ekipom je 3 puta osvojio naslov prvaka.  Nekoliko mjeseci se špekuliralo o njegovoj budućnosti, ali Hamilton otkriva da je ovo produženje ugovora bila samo formalnost.

„Ovo produženje ugovora je u biti formalnost jer smo ja i Toto sjeli i razgovarali preko zime, ali dobro je to staviti na papir, objaviti i nastaviti sa uobičajenim poslom,“ rekao je Hamilton.

„Dio sam Mercedesove porodice već 20 godina i nikada nisam bio sretniji unutar nekog tima. Na istoj smo valnoj dužini na i van staze. Uvjeren sam da je Mercedes pravo mjesto za biti tijekom nadolazećih godina.“

Šef Mercedesa Toto Wolff je rekao da su konačni uvjeti ugovora dogovoreni tek ove sedmice, iako su pregovodi napredovali jako dobro od prošle godine.

„Usklađeni smo sa Lewisom otkad smo prvi put sjeli zajedno kako bismo razgovarali o detaljima ovog ugovora nakon prošle sezone, ali razumljivo je da je tu bilo puno interesa i špekulacija oko cijelog procesa, tako da je dobro završiti to sve i objaviti ove stvari,“ rekao je Wolff.

„Konačan dokument smo potpisali ove sedmice i nisam želio da ljudi više čekaju. O Lewisu se nema puno toga reći što već nije rečeno- jedan je od najboljih svih vremena i njegovi rekordi na stazi govore za sebe.“

Očekuje se da bi uskoro svoje ugovore trebali produžiti Valtteri Bottas i Daniel Ricciardo, koji je čekao Hamiltonov rasplet situacije sa Mercedesom.