Ralf Schumacher smatra kako je potrebno da nove generacije imaju više prilika u Formuli 1. Nijemac jasno kaže da nema ništa protiv Fernanda Alonsa, ali napominje da je sa 42 godine još uvijek na gridu i vjeruje da povećanje prosjeka starost ne bi trebala biti dugoročni cilj premier klase motorsporta. 

Po prvi put u svojoj historiji, raspored Formule 1 je ostao nepromijenjen. Marketing vozača za 2023. je bio je jako slab i mnogi mladi talenti su morali su tražiti planove izvan premier klase. 

Posljednja dva prvaka Formule 2, Felipe Drugovich i Theo Pourchaire, iako su povezani s momčadima Formule 1, čini se da nisu na spiskovima za mjesto 2025. godinu.  

Kao rezultat toga, bivši vozač Formule 1 Ralf Schumacher Schumacher žali što ti mladi talenti nemaju prilike, a iako tvrdi da nema ništa protiv Alonsa, daje kao primjer njegovu prisutnost na gridu sa 42 godine. 

Nijemac smatra da Formula 1 ne bi smjela sebi dopustiti da im dvostruki svjetski prvak bude važan oslonac jer mlađi vozači gube volju za daljnjim napredovanjem. 

“Moramo prekinuti ovaj začarani krug i dati mladim vozačima novu priliku. Umjesto njih, tu je Alonso, koji trenutno vozi sa 42 godine. Nemam ništa protiv njega, ali ne može biti cilj Formule 1 da sve više stari,” rekao je Schumacher u intervjuu za Speedweek. 

Posljednja dva mlada talenta koja su dospjela na stazu Formule 1, Liam Lawson i Oliver Bearman, prikazali su sjajne performanse kao zamjene.  

Mladi vozač Ferrarija na Velikoj nagradi Saudijske Arabije pokazao zavidan potencijal. Imao je je jedan trening, a u kvalifikacijama je umalo izbacio sedmerostrukog prvaka iz Q3. 

Na stazi u Džedi, 18-godišnjak je fascinirao mirnoćom, pogotovo što ga je cijeli motorsportski svijet pratio, a pokazao je performanse dostojne da već sad ima sjedalo u F1. 

Bivši njemački vozač se stoga nada da će strah koji je probudio debitantske ugovore posljednjih sezona konačno nestati. 

“Zaista je važno da se netko novi pojavi na gridu i postigne dobar rezultat. Sve momčadi su se u posljednje vrijeme bojale potpisati ugovore sa mladim vozačima. Nadamo se da će to pomoći mladim vozačima da ponovo dobiju prilike u budućnosti,” dodao je Schumacher.