Sebastian Vettel je navodno zainteresiran za povratak u Formulu 1 godinu i pol dana nakon umirovljenja. Ako se Nijemac želi vratiti na grid, Audi, odnosno Sauber, najisplativija je opcija od svih. Njemački proizvođač još nije potvrdio svog drugog vozača i to sjedalo ostaje prava misterija.
Vettel se krajem 2022. oprostio od Formule 1, kako bi se odvojio od utrka i više posvetio obitelji i aktivnostima koji nisu vezani za sport. Nijemac je od umirovljenja nekoliko puta posjetio paddock.
Vettel je prošle godine bio je u Monaku i Suzuki, dok je ove sezone otputovao u Imolu kako bi odao počast Ayrtonu Senni na tridesetu godišnjicu njegove smrti.
Tri mjeseca nakon što je Vettel vozio Sennin MP4/8 u Imoli, pojavljuje se mogućnost povratka u Formulu 1. Helmut Marko je nagovijestio da se Nijemac želi vratiti na grid premier klase motorsporta, a Audi je trenutno opcija za Sebastiana, kako prenosi austrijski OE24.
Pozitivna stvar za Vettela je to što su dvije najvažnije osobe u Audijevom projektu Formule 1, Mattia Binotto i Jonathan Wheatley, njegovi stari znanci.
Talijanski je radio s njim u Ferrariju, prvo kao tehnički direktor, a kasnije kao šef momčadi, a upravo ga je on obavijestio o odlasku iz talijanske momčadi tijekom pandemije.
Wheatley, novi šef Audija, bio je sportski direktor tijekom Vettelovih godina osvajanja naslova sa Red Bullom. Britanac je tada bio jedna od ključnih figura u sjećanju Nijemca i njegova prisutnost u projektu bi mogla podržati Sebastianov dolazak.
Nakon potpisa Carlosa Sainza sa Williamsom, sjedište još uvijek Sauberove momčadi za 2025. ostaje velika nepoznanica na tržištu. Jasnog vlasnika nema, a spominje se veliki broj imena, kojim je Vettel sada pridodan. Njemačka vozačka postava kod njemačkog proizvođača bi bila vrlo zanimljiva i uopće nije isključena.
Tijekom svog vremena izvan Formule 1, Vettel je već testirao autoomobil Volkswagen grupe, Porsche 963 iz WEC šampionata. Nijemac nije skrivao želju da u budućnosti vozi na utrci 24 sata Le Mansa. Ostaje za vidjeti hoće li se to ostvariti u budućnosti, ali Sebastian je sad opcija za Formulu 1.