Charlec Leclerc je spreman za drugi uzastopni trkaći vikend na Sakhir stazi koja će u usporedbi sa standardnom konfiguracijom na kojoj su se vozači Formula 1 utrkivali prošle nedjelje za ovaj događaj imati ‘ovalnu’ stazu.

Ovakvo nešto je već najavio motorsportski direktor Ross Brawn koji je ‘vanjsku’ konfiguraciju staze nazvao ‘skoro ovalnom’. Staza u Sakhiru ima nekoliko različitih konfiguracija od kojih svaka posjeduje FIA-inu Grade 1 licencu koja omogućava održavanje F1 utrka.

Charles Leclerc koji je na prošloj utrci za VN Bahreina završio na desetom mjestu, naglašava kako će na tako kratkoj stazi svaki detalj učiniti razliku koja ima samo jedanaest zavoja, nešto što do sada nisu imali.

„U ovoj specifičnoj sezoni nije prvi put da se natječemo dva vikenda zaredom na istom mjestu. Umjesto toga, ovo je po prvi put općenito kada se iz jedne u drugu utrku mijenja konfiguracija staze,“ kaže Leclerc.

„U prošlosti se koristio duži krug, dok ćemo se ovog vikenda, naprotiv, umjesto toga natjecati na super brzoj i kratko ovalnoj stazi sa samo jedanaest zavoja.“

Međutim, Monežanin ipak vjeruje da će na ovakoj stazi razlike od jednog do drugog bolida, pogotovo onih u sredini grida biti minimalne i da će svaki hiljaditi dio sekunde napraviti razliku.

„Vjerujem da će na ovakvoj stazi razlike od jednog bolida do drugog, pogotovo u sredini grida, biti minimalne i da će svaki hiljaditi dio sekunde napraviti razliku. Treba voziti 87 krugova, neobičan broj s obzirom na staze na kojima se obično utrkujemo, a znatiželjan sam vidjeti kako će određene etape biti u pogledu prometa – pogotovo u kvalifikacijama i utrci,“ rekao je Leclerc.

Charles Leclerc se bori za četvrto mjesto u prvenstvu vozača. Monežanin za trenutno četvrtoplasiranim Danielom Ricciardom ima zaostatak od četiri boda. U istoj borbi se nalazi i Sergio Perez. Meksikanac je na petom mjestu sa dva boda više od Leclerca na svom kontu. Bit će zanimljivo vidjeti kako će navedeni vozači odraditi utrku za VN Sakhira.