Christian Horner je identificirao je Ferrarijevu snagu u upravljanju gumama kao područje koje Red Bull mora poboljšati. 

Na prošlom trkaćem vikendu u Australiji, Pirelli prvi put donio svoju najmekšu C5 gumu za 2024., a iako to nije bila omiljena guma za utrke, ostale smjese su također patile od graininga na Albert parku. 

Ferrari je vikend ušao sa velikom dozom optimizma nakon što su uspjeli staviti pod kontrolu degradaciju guma koja je bilja njihov najveći problem prošle godine, a pogotovo u trkaćem tempu. 

Najmekši asortiman guma je jako dobro sjeo talijanskoj momčadi. Njihov SF24 bolid je bio na visini zadatka na svim komponentama koje su stavljali prilikom odrađivanja stintova na njima. 

S druge strane, Red Red Bullova utrka bila je uništena problemom sa kočionim sistemom kod Maxa Verstappena, dok je Sergio Perez oštetio svoju podnicu, ali i bez toga nije bio u stanju se nositi sa Ferrarijem, koji je zabilježio dvostruku pobjedu.   

Bila je to prva utrka od Las Vegasa pred kraj sezone 2023. u kojoj je graining guma bio glavna značajka utrke, a Horner je uočio trend da je Ferrari jak u obje, u poređenju sa mučenjem za Red Bull, na onome što je bio prilično neugodan vikend za aktualne prvake. 

“To je područje u kojem je Ferrari posebno jak,” rekao je Horner, kada su ga upitali o zabrinutosti zbog graininga guma – nešto što se također pojavilo u Las Vegasu. 

“Dakle, vjerojatno nije slučajnost da su bili jaki u Vegasu i jaki ovdje, tako da je to područje koje ćemo morati poboljšati na stazama sa takvim ograničenjem.” 

“Ferrari ima jaku momčad, imaju dva jaka vozača, pristojan bolid i imali smo tešku [utrku], i oni su to iskoristili. Opet je sve blizu, ali do kraja je još samo 21 utrka,” pojašnjava on. 

“Mučili smo se u petak, ali mislio sam da se momčad odlično oporavila, a Max je napravio zadivljujući posao u kvalifikacijama.” 

„Počeli smo riješavati probleme i Max je izvještavao da je zaista zadovoljan balansom, ali nismo vidjeli odgovore da smo riješili te probleme,” napominje on. 

“Ali mislim da je bilo neporecivo da je Ferrari bio vrlo jak ovog vikenda. Stoga čestitam Carlosu na gubitku slijepog crijeva i dominantnoj pobjedi,” dodao je Christian Horner.