Šef talijanskog tima je potvrdio debi zadnjeg ovjesa na SF-25 , gdje će ova nadogradnja biti u fokusu ovog vikenda, kako bi odmah iskoristili njegov puni potencijal. Francuz očekuje da će rezultati razvojnih radova biti vidljivi odmah, osim ako ih ne omete loše vrijeme.
Ferrari igra pametno svoje karte: na Velikoj nagradi Belgije, iako se trkački vikend vozi po sprint formatu, talijanski tim donosi kompletan paket nadogradnji za SF-25: uz podnicu koja je već viđena u Austriji, dolazi i modificirani zadnji ovjes koji bi trebao poboljšati upravljivost bolida pri kočenju i u brzim zavojima, čineći bolid Charlesa Leclerca i Lewisa Hamiltona manje zahtjevnim i sposobnijim da vozi sa manjim razmakom od tla.
Šef Ferrarija Fred Vasseur pristupa trkaćem vikendu u Ardenima smireno: Francuz ne daje nikakva predviđanja, već samo daje uvid u trenutno stanje, radije izbjegavajući stvaranje prevelikih očekivanja pred pretposljednju utrku prije ljetne pauze.
„Velika nagrada Belgije otvara posljednji dvostruki vikend prije ljetne pauze. Naporno smo radili u fabrici kako bismo pripremili paket nadogradnji za SF-25, koji će biti ključna tačka fokusa ovog vikenda, kako bismo njegov potencijal maksimalno iskoristili od samog početka,“ rekao je Vasseur uoči Velike nagrade Belgije.
Francuz nagovještava veliku količinu priprema za Spa-Francorchamps, budući da će tehničke inovacije moći biti testirane na samo jednom slobodnom treningu.
Ferrari izlazi na stazu s ciljem da odbrani drugo mjesto u poretku konstruktora, svjestan da vremenska prognoza za Belgiju najavljuje veliku vjerovatnoću kiše.
„U Belgiji nas čeka i sprint vikend, što znači da je dobar početak apsolutni prioritet. Kao i uvijek u ovoj izrazito konkurentnoj Formuli 1, svaki mali detalj može napraviti razliku, i mi ćemo ostati fokusirani na sebe kako bismo dali svoj maksimum tokom cijelog vikenda, na stazi gdje i vrijeme može igrati ključnu ulogu.“