Charles Leclerc je odvozio najbrže vrijeme druge sesije. Drugi je njegov timski kolega Sebastian Vettel, dok se na treće mjesto smjestio Valtteri Bottas.

Na otvaranju sesije većina vozača je krenula u odrađivanje zadataka koje su timovi imali na umu. Kao da su se dogovorili, svi timovi su krenuli na medium gumama. Ferrari je na srednje tvrdoj komponenti u brzim krugovima imao najbrže vrijeme. Nakon prvih postavljenih vremena, vozači su izašli na soft gumama. Sebastian Vettel je postavio najbrže vrijeme. Međutim, Charles Leclerc je ubrzo postavio novo-najbrže vrijeme, što je značilo i najbrže vrijeme druge sesije. Valtteri Bottas je završio kao treći najbrži. Poslije ovih postavljenih vremena, vozači su do kraja treninga vrtili krugove simulacije utrke. Probleme sa bolidom su prijavili Lance Stroll, a nešto kasnije i Max Verstappen. Sergio Perez je izazvao VSC na pet minuta prije kraja. Meksikanac je prijavio da mu bolid gubi snagu. Na kraju je istaknuta crvena zastava, jer se bolid Racing Pointa nalazio na opasnom mjestu.

Priča treninga:

Već na samom otvaranju nekoliko vozača je krenulo na stazu. Kevin Magnussen ubrzo postavlja vrijeme 1:48.560.

Sebastian Vettel od top timova je također na stazi. Vozač Ferrarija ne medium gumama ide 1:46.069. Lecrerc 1:45.377, također na mediumu. Giovinazzi ide 1:46.849 za poziciju 4. Perez je trenutno treći. Svi vozači (13) su na medium gumama. Bottas razdvaja vozače Ferrarija i dolazi na 2. mjesto. Hamilton je brži od timskog kolege za 2,5 desetinki, pa je on na 2. poziciji.

Trenutni poredak: Leclerc, Hamilton, Bottas, Vettel, Perez, Hulkenberg, Albon, Ricciardo, Giovinazzi i Norris.

Max Verstappen po prvi put izlazi na stazu, te u narednom krugu ide 1:45.394 za poziciju 2. Nizozemac je također na mediumu postavio vrijeme. Vozač Red Bulla je sam na stazi, dok su drugi vozači nakon odrađenih vremena se uputili prema boksovima. Verstappen javlja da mu bolid gubi snagu, te se upućuje prema boksu.

SPEED TRAP-TOP 10

Pauzu koja je trajala oko 7 minuta, su prekinuli vozači Haas F1 Teama. Romain Grosjean popravlja vrijeme 1:46.120 te dolazi na 6. mjesto. Vrijeme je postavljeno na soft gumama. Sebastian Vettel u svom brzom krugu na soft gumama ide 1:44.753 za 1. mjesto. Bottas ide 1:44.969. za poziciju 3. Hamilton 1:45.015. za 4. mjesto.Leclerc 1:44.123 s kojim pomjera Vettela sa prve pozicije. Kimi Raikkonen se probija na 7. mjesto, vrijeme 1:45.708. Albon vremenom 1:45.771 je na 8. poziciji. Sergio Perez je na odličnom 5. mjestu.

Max Verstappen se vraća na stazu. Kvyat u međuvremenu se probija na 12., a Stroll na 8. poziciju. Verstappen vremenom 1:45.993 dolazi na 6. mjesto.

Poredak nakon prvog dijela druge sesije:

Novi ulasci u boksove nakon postavljenih brzih vremena na najmekšoj komponenti i priprema za simulaciju utrke. 33 minute do kraja sesije je ostalo i vozači kreću u završnio dio treninga, tako da do kraja nije dolazilo do promjena u poretku.

Rezultati drugog treninga:

Image: @F1