Valtteri Bottas je imao jako loš vikend u Bakuu. Finac kaže da mu nije jasno šta se desilo, ali da to moraju saznati prije trke u Francuskoj.
Bottas je trku počeo sa 10. pozicije, a završio na 12. poziciji. Finac nije uspio napredovati i pored činjenice da je Verstappen imao incident zbog kojeg nije završio trku i da je njegov timski kolega, Lewis Hamilton, napravio grešku zbog koje je izgubio mjesto u osvajačima bodova. Valtteri kaže da mu nije jasno zašto je imao toliko problema u Bakuu.
“Imao sam isti osjećaj kao u kvalifikacijama i treninzima, osjećaj da jednostavno nisam dovoljno brz.”
“Vrlo rano u trci mogao sam vidjeti da jednostavno nisam mogao parirati bolidima ispred, pogotovo kad je jedan od Aston Martina bio ispred mene, jednostavno nisam mogao pratiti tempo. Zbunjen sam. Zaista je čudno.”
“Ne mogu se sjetiti još jednog ovakvog vikenda. Bilo je vikenda u kojima sam imao loše nastupe, ali uvijek sam u nekom trenutku imao tempo. Međutim ovog vikenda sve vrijeme sam imao probleme i ne shvatam šta nije u redu.”
“Znam kako biti brz ovdje, ali nisam mogao biti brži, tako da iskreno nemam pojma. Osjećao sam se jako loše, bolidi su dolazili lijevo i desno i nisam mogao ništa učiniti.”
Mercedes nije izgledao sjajno ovog vikenda, ali je Hamilton ipak uspio da popravi situaciju i da se bori za pobjedu, dok je Bottas imao probleme tokom cijelog vikenda. Finac kaže da želi od Mercedesa da istraže šta se desilo i da shvate problem prije sljedeće trke u Francuskoj.
“Ovo nije normalno. Moramo razumjeti šta se desilo prije odlaska u Francusku.”
“Možda pronađemo neki problem u bolidu, ali ako ne, to moraju biti gume, međutim mi imamo isti pritisak u gumama, iste temperature. Moramo saznati šta se desilo, trenutno ne znam.”