Charles Leclerc odbija razmišljati o odlasku iz Ferrarija uprkos problemima s formom: “Moja jedina opsesija”

Charles Leclerc kaže da mu vožnja za Ferrari znači više nego osvajanje titule sa nekom drugom ekipom.

Leclerc je jasno poručio da mu vožnja za Ferrari znači više od osvajanja prvenstva s bilo kojim drugim timom. Ovo dolazi u trenutku kada se talijanska ekipa uzdiže i kreće da održi korak sa McLarenom, nakon godina dominacije Red Bulla.

Govoreći za Sky Italia, Monežanin je upitan kako se osjeća gledajući dvije ekipe koje nadmašuju Ferrari i bore se za titulu, dok se talijanski tim bori da redovno dođe do postolja.

Na pitanje o formi McLarena, s obzirom da se borba za vozački naslov sada realno vodi između Landa Norrisa i Oscara Piastrija, Leclerc je bio jasan:

“Ali ja vozim za Ferrari! I to mi mnogo znači.”

Kada su ga dodatno pritisnuli da li mu vožnja za legendarnu ekipu znači više od pobjeda sa drugim timovima, Leclerc nije ostavio prostor za sumnju:

“Da. Biti dio ovog tima i Ferrarija je čast za mene. Moj glavni cilj sada je da ga vratim na pobjednički put, i mnogo dugujem Ferrariju jer su me doveli u Formulu 1, doveli su me u Ferrari.”

“Moramo sada pobjeđivati. Naravno da nisam ravnodušan kada drugi vozači pobjeđuju, poput Maxa, Landa ili Oscara sada, ali fokusiran sam na to da vratim ovaj tim na vrh. Učinit ću sve, zajedno sa Fredom i Lewisom, da ponovo pobjeđujemo. To je moja jedina opsesija.”

McLaren trenutno ima 258 bodova više od Ferrarija, koji se nalazi na drugom mjestu u poretku konstruktora. Ipak, tim je potvrdio da Fred Vasseur ostaje šef ekipe u doglednoj budućnosti, dok se tehnički direktor Loic Serra fokusira na poboljšanja bolida uoči promjene pravila 2026. godine, a Leclerc kaže da ga ohrabruju promjene koje vidi.

“Napredak dolazi korak po korak. Definitivno smo se pomakli u pravom smjeru. Naravno da nismo zadovoljni mjestom na kojem se nalazimo, ali smo zadovoljni napretkom. Prije početka sezone bilo je mnogo uzbuđenja oko tima, i mislim da je to malo iskrivilo percepciju naše sezone. Jer, reći ću opet – nismo tamo gdje želimo biti.”

“Ferrari može biti zadovoljan samo naslovom, toga smo svi svjesni. S druge strane, McLaren je ove godine napravio ogroman korak naprijed. Nažalost, mi smo napravili isti takav korak kao i Mercedes i Red Bull, i zato se sada borimo za drugo mjesto u šampionatu. Ima još dosta posla pred nama, ali napredak koji vidimo je ohrabrujući.”