Charles Leclerc kaže da u potpunosti stoji iza šefa Ferrarija Frederica Vasseura, jer žele preokrenuti situaciju u Maranellu i vratiti se borbi za titulu.

Vasseur je napustio svoju ulogu šefa Alfa Romeo – gdje je bio zadužen od 2017. – kako bi preuzeo mjesto šefa u Ferrariju prije početka tekuće sezone, nakon odlaska bivšeg šefa Mattie Binotta.

Međutim, početak sezone 2023. za Francuza i njegov tim je izuzetno težak, budući da trenutno zauzimaju četvrto mjesto u prvenstvu konstruktora sa 78 bodova – 146 bodova manje od lidera prvenstva Red Bulla – dok je Leclercovo treće mjesto u Bakuu njihovo jedino postolje osvojeno do sada.

No, Leclerc u potpunosti vjeruje novom šefu talijanske momčadi, a na pitanje što je učinio sa Vasseurovim pristupom otkako je preuzeo Ferrari, Monežanin je odgovorio kako vjeruje da čini sve kako bi vratio uspjeh u ovu ekipu.

„Pa, on tek sada započinje ovaj proces,“ rekao je Leclerc. „Do sada je u osnovi pokušavao analizirati situaciju što je brže moguće kako bi napravio najbolje moguće promjene za budućnost.“

„Dakle, mislim da će veliki dio posla biti obavljen od sada, pa ćemo vidjeti. Jasno, puno razgovaram sa Fredom i znam koji su njegovi sadašnji i dugoročni planovi za momčad, i potpuno sam iza njega i potpuno mu vjerujem,“ istakao je.

Siguran sam da su ovo pravi izbori i da ide u pravom smjeru za momčad. Stoga, radujem se tome. Ali da, pričekajmo i vidjet ćemo.“

Leclerc je završio na sedmom mjestu u Miamiju, iza svog timskog kolege Carlosa Sainza na petom mjestu, pri čemu su se oba vozača žalila na lošu konstantnost u svom bolidu.

Uoči njihove domaće utrke u Imoli, Vasseur je inzistirao na tome da iako će momčad nastaviti sa nadogradnjama, moraju pronaći način da izvuku potencijal iz svog bolida.

„Imat ćemo nadogradnje, ali iskreno [u Miamiju] problem nije potencijal bolida, tu smo kad sve sastavimo,“ rekao je Vasseur.

„Više se radi o iskorištavanju alata koje imamo, a ne o nadogradnjama. Sigurno ćemo donositi nadogradnje, ali to nije problem.“