Vozač Ferrarija Kimi Raikkonen kaže kako se ove godine „želi boriti za naslov.“
Raikkonen, koji je sa 38 godina najstariji vozač na trenutnom gridu, je protekle sezone završio na četvrtom mjestu u poretku vozača. No, Finac je osvojio 112 bodova manje od svog timskog kolege Vettela i nije bio zadovoljan svojim performansama.
Posebno je bio loš prvi dio sezone, ali Kimi se budi pred kraj te od Amerike do Brazila bilježi 3 uzastopna postolja, što mu je posljednji put pošlo za rukom 2013. godine kada je vozio za Lotus. Vrhunac sezone bio je pole u Monaku (prvi od 2008.), ali pobjedu od svog povratka u Ferrari 2014. godine još uvijek nije zabilježio.
Raikkonen u 2018. želi mnogo bolje rezultate i cilja borbu za naslov.
„Želim se boriti za naslov ove godine,“ rekao je Raikkonen. „Osobno, mislim da sam prilično loše započeo 2017.- nisam bio zadovoljan postavkama bolida i trebalo mi je dosta vremena da shvatim u čemu je problem. Nakon toga je bilo dosta bolje, ali imao sam previše odustajanja iz brojnih razloga.“
Ferrari se u 2017. prometnuo kao Mercedesov glavni konkurent za naslov, a Raikkonen kaže da je italijanska ekipa „prešla dug put.“
„Kao tim smo prešli dug put, očito nedovoljno za ono što smo htjeli [naslovg, ali imamo sve alate, samo trebamo zategnuti nekoliko stvari. Ne smijemo raditi greške i ne smije biti problema ni na jednoj strani- timskoj i vozačkoj. Sada počinjemo od nule i nadam se da ćemo biti tu,“ zaključio je 38-godišnjak.
Raikkonen će u 2018. dobiti novog trkaćeg inžinjera, jer se Dave Greenwood odlučio vratiti u Manor u WEC-u. Kako navodi talijanski Corriere dello Sport, Ferrari mu još uvijek nije našao zamjenu, ali u izvještaju stoji kako bi Finčev trkaći inžinjer u 2018. mogao biti Marco Matassa, koji bi u Ferrari trebao doći iz Toro Rossa.