McLaren je prvi put pokrenuo svoj novi MCL60 na stazi, dva dana prije početka službenog predsezonskog testiranja Formule 1.
Tim je prošle sedmice predstavio svoj novi bolid u McLarenovom sjedištu, a danas su postavili video kako Lando Norris izlazi na stazu sa MCL60 bolidom.
McLaren je tako odradio protresanje svog novog bolida na Sakhir stazi, gdje će u četvrtak početi trodnevna testiranja.
McLaren na stazi provodi odrađiva filmski dan koji im omogućava da pređu dionicu do 100 kilometara. To je jednako 18 krugova na mjestu otvaranja sezone Velike nagrade Bahreina.
Šef McLarena Andrea Stella je na predstavljanju rekao da već planiraju značajnu nadogradnju MCL60 ubrzo nakon početka sezone.
“Procjenjujući naše prošlogodišnje rezultate i gledajući konkurente, identificirali smo više područja mogućnosti. Dobra vijest je da su skoro svi riješeni.”
“Ne bih želio da budem previše konkretan, ali oni se uglavnom odnose na aerodinamiku. Aerodinamika je naziv igre u F1 tako da nema misterije. Ali postoje još neke oblasti, na primjer, u smislu interakcije s gumama, postoji neki posao koji smo trebali obaviti i to je urađeno tokom vikenda.”
„Postoje još neke oblasti bolida na koje će kao što sam rekao, uticati razvoj u ranoj fazi sezone. Tako da smo sretni, ne sasvim sretni, zbog onoga što je predstavljeni bolid, ali optimistični da bismo uskoro trebali napraviti dobar korak,” rekao je Stella.
Izlazak Landa Norrisa iz garaže
Time to unleash the power. 💪
Our #MCL60 hits the track for the first time! pic.twitter.com/hFVWmWr6Ra
— McLaren (@McLarenF1) February 21, 2023