McLaren je popravio bolid Landa Norrisa za koji je tvrdio da je uništen u njegovom incidentu na Velikoj nagradi Austrije sa Maxom Verstappenom tako što ga je opremio popravljenim starim podnicom koja je bila ranije oštećena. 

Norris je odustao iz utrke nakon incidenta sa Red Bullovim vozačem u završnoj fazi događaja prošlog vikenda na Red Bull Ringu, nakon čega su trvdili da je šteta nastala dok je vraćao MCL38 sa probušenom desnom zadnjom gumom prema boksu uništila njegov bolid. 

Britanac je također tvrdio da su oštećeni dijelovi “najbolji dijelovi na bolidu [sada] za kantu” i dodao da su “ovo sve dijelovi koji nam trebaju” za utrku ovog vikenda u Silverstoneu. 

VN Velike Britanije dolazi na kraju prvog trostrukog vikenda zaredom u sezoni 2024., za koji je Norris otkrio da je bio ključan za McLarenove napore da popravi svoj bolid, jer je već namjeravao napraviti zalihe starijih dijelova koji bi se mogli popraviti i premjestiti ako bude neophodan u ovom prometnom dijelu sezone. 

Kada ga je upitan za najnovije informacije o stanju svog bolida uoči VN Velike Britanije, Norris je odgovorio: “Sve je u redu. To je više samo dugoročna stvar na koju je uticalo više nego samo ovaj vikend.” 

“Imamo neke rezervne podnice koje su već bili oštećene, a koje smo uspjeli popraviti i pripremiti za to.” 

“Tim je napravio nevjerojatan posao da pripremi stvari. Znali smo da uz tri utrke zaredom lako stvari mogu poći pogrešno i lako možete imati veliku štetu.” 

“Nije teško oštetiti podnicu – pređete preko rubnika i ona se vrlo lako može oštetiti.” 

“Dakle, tim je napravio dobar posao kako bi osigurao da imamo dovoljno, [da] imamo još nešto za ovaj vikend, i neke popravljene.”