Šef Red Bulla Christian Horner je uvjeren da će trostruki prvak Max Verstappen biti jednako brz i snažan 2024. godine, ali mu oni trebaju dati alat.
Verstappen i Red Bull izdominirali su u rekordnoj sezoni 2023., pobjeđujući u gotovo svakoj utrci prvenstva, pri čemu je Verstappen ostvario 19 pobjeda, a njegov timski kolega Sergio Perez je pridodao još dvije.
Jedina pobjeda Red Bulla je izbjegla samo na Velikoj nagradi Singapura, gdje je prvacima nedostajalo performansi u odnosu na njihove suparnike tijekom vikenda. Ferrari je na kraju postao jedini tim koji je pobijedio austrijski momčad na Marina Bay stazi.
Šef Red Bulla Christian Horner kaže da nikada nije sanjao da će imati sezonu u kojoj su mogli osvojiti gotovo sve utrke tijekom jedne sezone.
“[Mediji] su me pitali otprilike od treće utrke: misliš li da možeš pobijediti u svim utrkama ove godine? Ali pobijediti u 21 od 22 utrke je ludost,” rekao je Horner.
“Da je Max vodio više od 1000 krugova, da je pobijedio na 19 utrka, da je srušio McLarenov rekord iz 1988., da je srušio naš vlastiti rekord od strane Sebastiana Vettela – iz 2013.. Omjeri pobjeda, svi postoci koje je ostvario. Ovaj bolid će ući u historiju najuspješnijeg bolida Formule 1.”
Horner je priznao da ga je poraz njegove momčadi u Singapuru ostavio “poniznim” i djelovao je kao važan podsjetnik za njegovu momčad.
“Još uvijek postoji nešto čemu treba težiti. Korisna je lekcija da se stvari mogu brzo promijeniti. Singapur je bio izvanredan vikend.”
Budući da je Verstappen osvojio posljednja dva svjetska naslova na dominantan način, Horner ne očekuje da će se mentalitet ili pristup njegovog vozača promijeniti.
“Mislim da će biti potpuno isti. Nije se promijenio u posljednjih četiri ili pet godina,” uvjerava on.
“On je trkač – želi se utrkivati, želi pobjeđivati. On je jedno uz bolid, ima toliko prirodnih sposobnosti i samopouzdanja u vlastite sposobnosti i vjere u vlastite sposobnosti.”
“Nastojati će nastaviti [pobjeđivati] ovim vlakom. Sada je na nama da mu damo alate da to može učiniti. Nadamo se da možemo uzeti neke od lekcija iz ovog bolida i primijeniti ih na RB20,” dodao je.