Motorsportski savjetnik Red Bulla, Helmut Marko kaže da je Red Bull naučio mnogo stvari iz 2017. godine, kad su se počeli približavati Mercedesovom i Ferrarijevom tempu.

Tim sa sjedištem u Milton Keynesu, je prethodnih par godina često dolazio nepripremljen na prva predsezonska testiranja, što je direktno vezano sa nešto sporijim startom u sezonu. Međutim, Marko smatra da su naučili lekciju i da su stekli iskustvo u 2017. godini.

„Na osnovu našeg iskustva iz prethodne sezone, inžinjerima smo dali rok,“ kaže savjetnik Red Bulla. „Ovog puta ne brinemo o tome da li ćemo uspjeti završiti sve prije prvog testa.“

Marko je izuzetno optimističan po pitanju novog RB14, jer prema njihovim saznanjima iz Francuske stižu dobre vijesti da je Renault stavio pod kontrolu svoje probleme sa pouzdanošću pogonske jedinice, koje su imali prošle godine.

VN Australije 2017.

Ali, u u taboru Red Bulla ne žele postavljati nikakve ciljeve.

„Hajde da iznenadimo.“

„Imamo optimalne vrijednosti, ali tako je svake godine,“ rekao je Helmut Marko za AmuS.

Još jedan pozitivan faktor za Red Bull, jeste veća angažiranost Adriana Neweya, premda je Marko priznao da poznati dizajner nije 100% uključen oko razvoja novog bolida.

Red Bull, zajedno sa Haas F1 timom, do sada jedini nisu objavili predstavljanje novog bolida za 2018. godinu.