Lewis Hamilton je postavio najbrže vrijeme od 1:12.549 prije kvalifikacija za Veliku nagradu Kanade. Drugoplasirani je Max Verstappen, koji je se ponovo požalio na loše upravljenja, dok je George Russell zabilježio treče najbrže vrijeme.
Treća sesija je odrađena u suhim dijelovima što je vozačima dalo prostora da ispune predviđene planove koje su trebali odratiti na prve dvije sesije zbog kiše koja je promijenila stanje na stazi.
Pieer Gasly je među prvim vozačima postavio mjereno vrijeme od 1:16.412 na medium gumama. Nakon njega je još nekoliko vozača postavilo vremena. No, Guanyu Zhou je izazvao crvenu zastavu.
Vozač Saubera je u 2. zavoju izgubio bolid zadnji dio bolida i završio u barijeri. Kinez je rekao da je bolid jednostavno blokirao zadnje točkove. Nakon što je bolid Saubera uklonjen sa staze sesija je nastavljena.
Max Verstappen je nakon što je dat znak da se može voziti postavio 1:14.983 na mediumu, a Alonso 1:14.870 na hard smjesi, doku su ostali u tim momentima vršili simulaciju utrke. Albon je u međuvremenu išao preko trave, ali se nije vratio na ispravan način, pa je stavljen pod istragu.
Alonso je dodatno smanjio vrijeme na 1:14.445. Perez se sa druge strane požalio na nisko prijanjanje medium guma. Na 30 minuta prije kraja, počela su se odrađivati vremena na soft gumama.
Prvo je Sargeant, Russell, Albon, Leclerc, Hamilton izmijenili liderske pozicije, a vozač Mercedesa je krugom od 1:13.464 bio najbrži u drugoj trećini. Iza njega su bili Norris, Leclerc, Ricciardo i Piastri kao top 5.
George Russell je iskoristio praznu stazu i postavio 1:13.274 vrijeme, a Hamilton je u narednom krugu odgovorio i spustio na 1:12.549. S druge strane, Albon je udario od zid zadnjim desnim točkom zbog čega je morao u boks.
Pierre Gasle je blokirao Carlosa Sainza u brzom krugu, da bi tim javio kako nije na vrijeme obaviješten i tako uništio njegov brzi krug. Russell je u međuvremenu zabilježio drugo najbrže vrijeme, ali je Verstappen pred kraj igurao Russella sa druge pozicije.
Rezultati trećeg treninga:
Here’s the full classification from FP3 📋
Seven-time Montreal winner Lewis Hamilton takes the bragging rights heading into quali 💪#F1 #CanadianGP pic.twitter.com/7ICAGNZ25w
— Formula 1 (@F1) June 8, 2024