FIA je otkrila da će DRS zone biti promijenjene na pet staza ove godine kako bi se poboljšao spektakl.

Nakon prve godine nove generacije bolida, opšte je prihvaćeno da su na nekim mjestima DRS zone bile prelake, dok su na drugim zone bile prekratke.

Nakon što je pomno pogledala podatke prošle sezone, FIA je sada otkrila da će biti napravljena podešavanja na stazama u Bahreinu, Džedi, Melbourneu, Bakuu i Miamiju kako bi se stvari bolje izbalansirale.

Iako nema potvrde o tome koje se tačno revizije vrše na svakoj stazi, Melbourne će dobiti četvrtu DRS zonu koja će pomoći u zbližavanju bolida.

Prije nekoliko godina došlo je do suzbijanja toga kako bi se spriječilo da timovi previše treniraju vozače.

Također će se promijeniti način na koji je parc ferme organiziran tokom sprint utrka. Timovi će imati više slobode da mijenjaju dijelove koji se često mogu oštetiti, a više će se koristiti samoproglašeni formulari od strane timova kao sredstvo za provjeru.

Unaprijeđene su i izmjene teksta pravilnika o raspodjeli bodova za skraćene utrke, koje su izazvale kontroverze na prošlogodišnjoj Velikoj nagradi Japana.

Ugađanja će osigurati da se puni bodovi dodjeljuju samo za utrke koje su blizu određenoj udaljenosti (ovo se odnosi na isprekidane utrke), dok će ograničeni (smanjeni) bodovi biti raspoređeni ako se utrke prekinu ili se ne mogu završiti zbog prekidanja koje je izazvala crvena zastava, loše vrijeme.

Limit budžeta je također povećan sa 1,2 miliona dolara na 1,8 miliona dolara za svaku utrku. Ovo je učinjeno jer su dodatni događaji obično bili letovi koji su skuplji od utrka u Evropi.