Izvršni direktor McLarena Zak Brown izuzetno cijeni Daniela Ricciarda i uzbuđen je što će Australac slijedeće godine postati dio britanske ekipe. Amerikanac vjeruje da je Ricciardo sposoban osvojiti naslov u pravom bolidu.

Ferrari i McLaren su napravili značajne ‘kozmetičke’ promjene sa svojim vozačkim postavama za slijedeću godinu: Vettel napušta Ferrari i na njegovo mjesto dolazi Carlos Sainz iz McLarena. Ekipa iz Wokinga je Španjolca zamijenila Danielom Ricciardom, koji će u McLaren doći iz Renaulta.

Izvršni direktor McLarena Zak Brown je ‘uzbuđen’ zbog Ricciardovog dolaska u ekipu i smatra da je Australac odličan vozač, koji je u pravom bolidu sposoban osvojiti naslov prvaka.

„Daniel je u pravom bolidu sposoban odmah osvojiti naslov. On je jako marketabilan s komercijalne tačke gledanja. Vrlo je uzbudljiv vozač. Mislim da će on i Lando biti sjajna kombinacija, bit će favoriti navijača—na stazi i van staze,“ rekao je Brown.

Ricciardo će u McLarenu zamijeniti Carlosa Sainza, koji je 2019. vozio svoju sezonu karijere. Bio je jedan od najzaslužnijih što je McLaren osvojio četvrto mjesto u poretku, a kruna sezone je bilo osvajanje trećeg mjesta u Brazilu.

Brown je istakao da im je Ricciardo bio prvi izbor nakon što je Sainz izrazio želju da pređe u Ferrari.

„Pokušali smo dovesti Daniela prije par godina i ‘za dlaku’ smo ga ‘promašili’. Već neko vrijeme smo Danielovi fanovi. Otišao je u Renault, a onda smo ‘spojili’ Carlosa i Landa, a oni su odradili fantastičan posao.“

„Carlosu je isticao ugovor i imao je neke prilike. Carlos će nam nedostajati, odradio je fantastičan posao, ali sada u svom bolidu imamo pobjednika 7 F1 utrka i ne možemo biti sretniji. Mislim da će on i Lando 2021. tvoriti najuzbudljiviju vozačku postavu,“ dodao je izvršni direktor McLarena.