Gotovo je nemoguće zamisliti, ali će se stvarno dogoditi: Fernando Alonso sigurno će nastaviti voziti u Formuli 1 do svojih srednjih 40. Ambasador Aston Martina Pedro de la Rosa poredi Španjolca dvostrukog prvaka sa Supermanom.
Fernando Alonso će za nešto više od mjesec dana napuniti 43 godine, ali čini se da Španjolac još nema znakova istrošenosti. Na početku sezone još je bilo dvojbi hoće li Alonso nastaviti voziti u premier klasi motorsporta, no on je sam prekinuo te nedoumice Produžio je ugovor sa Aston Martinom i nastavit će voziti u Formuli 1 minimum do 2026. Godine.
Ovo samo još više pomiče dobnu granicu na gridu premier klase motorsporta. Bivši vozač Formule 1 Pedro de la Rosa je i dalje je zadivljen kako Alonso nastavlja uspješno da održi svoje performanse.
“Dobro se brinuo o sebi cijeli život,” rekao je De la Rosa za nizozemski RN365. “Njegov se život sastoji od utrka. Spava, jede i živi za motorsport i to čini razliku. Ne ostajete u Formuli 1 kao 40-godišnjak ako niste dobro pazili na sebe, a Fernando je to učinio.”
“Činjenica da ima skoro 43 godine, da će imati 45 kada mu istekne novi ugovor i da još uvijek priča o mogućem budućem produžetku, mislim da dovoljno govori,” dodao je o dvostrukom svjetskom prvaku.
Vid
“Znam ga još iz njegovog perioda u kartingu i ne vidim tome kraj. On je tip osobe koja će htjeti odmah odustati ako u nekom trenutku svoje karijere shvati da mu performanse opadaju .. I sretni smo što je Fernando u godinama u kojima ne gleda samo na sebe, već i na momčad.”
De la Rosa je u F1 ušao 2012. godine u dobi od 41 godine za HRT. Španjolac ima iskustva sa vožnjom u razdoblju s kojom se njegov sunarodnjak susreće. Alonsa su pitali koje je vještine počeo gubiti od četrdesete godine, ali De la Rosa zna i za to.
“Rekao sam mu: prvo što izgubiš je vid, Počeo sam razmišljati o korištenju kontaktnih leća, na primjer, tijekom utrka.”
“Nisam osjećao da gubim brzinu ili vrijeme reakcije, ali sam rekao: ovo je bilo moje prvo upozorenje. Rekao mi je da je nedavno bio na provjeri vida i rekao: imam više od 100 posto. Njegov otac ne nosi naočale, pa je možda Superman,” zaključuio je De la Rosa.