Fernando Alonso vjeruje da njegov sunarodnjak Carlos Sainz ima sve što je potrebno da vodi momčad poput McLarena.
Nakon Ricciardovog iznenađujućeg prelaska u Red Bull, Sainz je bio među favoritima da zamijeni Australca u Red Bullu. Međutim, Španjolac je naposlijetku završio u McLarenu, za koji će voziti od 2019., pošto se Fernando Alonso odlučio povući iz sporta.
Dvostruki F1 prvak je imao samo riječi hvale za svog mlađeg sunarodnjaka i smatra da Sainz ima sve što je potrebno da vodi momčad poput McLarena ka uspjehu.
„Carlos ima sve što je potrebno da vodi projekat kakav je McLaren i nadam se da ćemo se nastaviti poboljšavati do kraja godine,“ rekao je Alonso. „Problemi sa bolidom su identificirati već prije par mjeseci, iako se većina rješenja sada ne mogu implementirati pošto je dizajn za 2018. završen.“
„Ali mislim da bi 2019. moglo izgledati u potpunosti drugačije. Mislim da bi to mogla biti bolja godina, a Carlos ima iskustvo i sposobnost da vodi takav projekt.“
„Još uvijek je mlad i nije proveo puno godina u F1, ali ima dovoljno iskustva iz Toro Rossa i Renaulta. Taj spoj bi mogao biti jako dobar za McLaren,“ dodao je Alonso.