Tehnički direktor Williamsa Paddy Lowe kaže da momčad iz Grovea neće odustajati od ovogodišnjeg aerodinamičkog koncepta bolida unatoč problema s kojima su se suočili.


Britanska momčad je trenutno zakucana za posljednje mjesto u poretku, te su osvojili bodove na samo jednoj utrci ove sezone. Oba bolida su morala startati iz pitlanea na Silverstoneu nakon što je Williams otkrio da novo stražnje krilo uzrokuje problem sa difuzorom prilikom deaktivacije DRS-a.

Međutim, Paddy Lowe je rekao da Williams neće odustajati od novog aerodinamičkog koncepta kojeg su predstavili sa FW41.

„Nastavit ćemo raditi najbolji mogući posao koji možemo sa ovim bolidom. Nastavit ćemo praviti korake. Izmijenit ćemo ih kako bismo ih učinili jednostavnijima za narednu godinu,“ rekao je Lowe.

Lowe kaže da tim može ostvariti napredak za narednu godinu dok rješavaju probleme sa ovogodišnjim bolidom.

„Radite sve više i više, čak i na trenutnom bolidu, sa stvarima koje su relevantne za narednu godinu. To ne znači da nećete raditi ništa, jer možete raditi na stvarima sa aktuelnim bolidom koji su jednako važni ove godine kao i naredne.“

Nakon utrke na Silverstoneu je Lowe pojasnio kako je tim dijagnozirao „katastrofalan“ problem sa stražnjim krilom.

„Stvaili smo neke nove dijelove, stražnje krilo u petak i odradili smo naše normalne procjene kako bismo provjerili da imamo svu stabilnost koja nam je potrebna na takvim dijelovima, pogotovo oko stražnjeg kraja. Usvojili smo te dijelove, onda smo napravili neke promjene preko noći, koje se inače rade petkom: prilagodbe na sistemu hlađenja i promjena podnice.“

„Onda smo pronašli taj problem koji je bio povremen, ali stvarno katastrofalan kao što smo vidjeli u kvalifikacijama. Na jednom bolidu se to dogodilo u jednoj DRS zoni, a na drugom bolidu u drugoj DRS zoni.“

„U toj situaciji se desio ekstreman gubitak downforcea. Naravno da smo razmišljali da ne koristimo DRS nikako, ali to nije način da se natječe. Nismo znali tačan uzrok, pa smo se vratili na poznatu specifikaciju.“