Vozač Ferrarija, Charles Leclerc kaže da u modernoj Formuli 1 niko nije nepobjediv, kao što to nije Lewis Hamilton – kojeg smatra sjajnim prvakom i vozačem koji fenomenalno upravlja sa gumama.


Leclerc je u najbrži oktanski cirkus došao 2018. godine vozeći za Sauber. Već u prvoj sezoni Formule 1, pokazao je da se radi o sjajnom vozaču. Sa švicarskim timom je završio na 13. mjestu u poretku vozača, a uspio je pobijediti svog timskog kolegu Marcusa Ericssona.

Njegove performanse nisu ostale nezapažene od strane Ferrarija, koji ga je potpisao za 2019. godinu. Monežanin u timu iz Maranella pokazuje o kakvom je vozaču riječ, te mu nakon što je uspio pobijediti klupskog kolegu – četverostrukog svjetskog prvaka, produžio ugovor do kraja 2024. godine.

Unatoč osvojenim šest svjetskih naslova i brojnim pobjedama sa Mercedesom, Charles Leclerc ne smatra da je vozač njemačke momčadi – Lewis Hamilton nepobjediv.

U intervjuu koji je imao za La Gazettu delo Sport, 22-godišnjak se složio sa izjavama koju je prije nekoliko sedmica dao Max Verstappen – ističući da u Formuli 1 nema vozača koji se ne mogu pobijediti. Sve ovo potvrđuje veliku želju Monežanina da se bori sa Britancem.

„Niko nije nepobjediv,“ uvjerava Leclerc. „Čak niti Lewis Hamilton, mada je on očigledno sjajan prvak. Lewis nije samo iskusniji od mene, nego je i kompletniji – budući da se u Formuli 1 utrkuje od 2007. godine.“

Leclerc je dodao kako je on još ‘nov’ u Formuli 1 i da postoji aspekt koji mora naučiti upravljati, a to su gume –  područje za koje smatra da je Hamilton fenomenalan.

„Ovdje sam tek od 2018. godine. Lično, moram naučiti da bolje ‘upravljam’ sa gumama, a to je aspekt u kojem je on (Hamilton) fenomenalan.“