Nico Hulkenberg kaže da se šef Haasa Ayao Komatsu borio i dao sve od sebe u pokušaju da ga zadrži u američkoj momčadi za 2025. godinu.

Krajem prošlog mjeseca, Hulkenberg je potpisao novi ugovor sa Sauberom kako bi se pridružio švicarskoj momčadi naredne godine prije preuzimanja od strane Audija, tako da je postao prvi vozač kojeg je potpisao njemački proizvođača za 2026.

To znači da će njegov mandat u Haasu završiti na kraju tekuće sezone, ostavljajući momčad da traži zamjenu, koja vjeroatno neće imati isto iskustvo kao Nijemac.

Hulkenberg je odradio punih 10 sezona u F1 otkako je debitirao za Williams 2010., a njegovi rezultati u osvajanju bodova u Saudijskoj Arabiji, Australiji i Kini su pomogli Haasu da dođe do sedmog mjesta u poretku.

Govoreći o svom odlasku, 36-godišnjak je pohvalio Komatsua i otkrio koliko je dugo išao otišao da ga zadrži slijedeće godine.

“Rado dobar posao. Bio je stvarno bačen u dubinu kao novi šef momčadi početkom godine. Niotkud,” rekao je Hulkenberg govoreći o Komatsuovom iznenađujućem unapređenju nakon razlaza tima sa Guentherom Steinerom.

“U februaru je prvi put u životu imao vozački ugovor u rukama. To je također posebno, a ima nekoliko stvari koje prvo morate znati i vidjeti.”

“Sve do objave bilo je sjajno raditi s njim. Također u smislu koordinacije. Otvoreno sam razgovarao s njim o tome prije nekoliko sedmica, da postoji dobra dinamika i da će odluka vjerojatno biti donesena prije nego kasnije.”

“Borio se, dao je sve,” istakao je. “Za mene ta odluka nije bila jednostavna. Već sam malo razmislio.”

“Haas je tim koji je omogućio moj povratak. Ali na kraju, bolja sportska perspektiva za mene lično je jednostavno u Audiju.”

Iako Hulkenberg iduće godine prelazi u drugi tim, još uvijek očekuje da će dobijati nove nadogradnje od Haasa u isto vrijeme kad i njegov timski kolega Kevin Magnussen do kraja sezone.

Upitan može li Magnussen sada imati prioritet na novim dijelovima, odgovorio je: “Mislim da ne, i dalje će biti pošteno i dobro. I ekipi i meni je u interesu završiti sezonu što bolje i uspješnije.”

“Želimo pokušati pobijediti sve ostale momčadi na sredini grida, a to nije sasvim nerealno obzirom na to kako stvari danas izgledaju. Nastavit ćemo raditi kao tim u pravom smjeru.”

Međutim, Hulkenberg razumije da ga Haas ne bi želio držati u toku sa razvojem događaja za narednu godinu nakon što se krenu fokusirati na bolid za 2025.

“Da, definitivno, u jednom trenutku,” pojašnjava on.“Za dva, tri, četiri mjeseca.”

“Sljedeće godine, bolidi se u stvari neće radikalno promijeniti. Dakle, više neće biti super tajni za ponijeti. Opušten sam zbog toga.”