• Jučerašnja pobjeda bila je Vettelova 3. u Bahreinu a 44. u karijeri.
  • Po prvi put od 2008. godine Ferrari u prve tri utrke ima dvije pobjede. Tada su Kimi Raikkonen i Felipe Massa ostvarili po jednu pobjedu. Raikkonen je pobijedio u Maleziji (2. utrka sezone), a Massa u Bahreinu (3. utrka sezone).
  • Kada je posljednji put jedan Ferrarijev vozač pobijedio 2 puta u prve 3 utrke?-Michael Schumacher 2004. godine. To je ove godine pošlo za ruku Sebastianu Vettelu. Vettel je posljednji put u prve 3 utrke ostvario 2 pobjede još 2011. godine. Nijemac je te godine osvojio svoju drugu titulu.
  • Drugim mjestom u Bahreinu, Lewis Hamilton je prestigao Alaina Prosta po broju osvojenih podijuma i sada se Britanac nalazi na drugom mjestu vječne liste u ovoj kategoriji. Vozač Mercedesa se na pobjedničko postolje penjao 107 puta. Rekorder po ovom pitanju je Michael Schumacher, koji je u karijeri osvojio 155 podijuma.
  • Hamilton je tako nastavio svoj niz od 8 uzastopnih podijuma kojeg je započeo u Japanu prošle godine. Britanac će morati nanizati još 8 podijuma ako želi izjednačiti svoj osobni rekord i još 11 ako želi izjedačiti Schumacherov rekord od 19 uzastopnih podijuma.
  • Bottas je postao peti Finac u F1 koji je osvajao pole position. Prije njega to su činili Keke Rosberg, Mika Hakkinen, Kimi Raikkonen i Heikki Kovalainen. Bottas se na VN Bahreina po 11 put u svojoj karijeri penjao na pobjedničko postolje. Osim njega, 11 podijuma u F1 karijeri osvojili su Jarno Trulli, Chris Amon i Patrick Tambay.
  • Kimi Raikkonen nije uspio popraviti svoj učinak od 8 podijuma u Bahreinu. Tek drugi put u posljednjih 6 godina Finac utrku na stazi u Sakhiru zavrsava izvan top 3.
  • Massa je nastavio dokazivati zašto ga je Williams svim snagama želio vratiti iz penzije. Brazilac po 2. put u 3 utrke završava na 6. mjestu.
  • Sergio Perez je u ovoj utrci završio na 7. mjestu te je tako svoj niz utrka u kojima je osvajao bodove produžio na 13. Njegov timski kolega, Esteban Ocon po treći put zaredom u ovoj sezoni završava na 10. mjestu- posljednjem koje donosi bodove.
  • Force Indija je jedina ekipa pored Ferrarija i Mercedesa koja je u svim ovosezonskim utrkama imala oba vozača u bodovima.
  • Nico Hulkenberg je u Bahreinu osvojio svoje i Renaultove prve bodove u 2017. sezoni. Nijemac je utrku završio na 9. mjestu. Osim njega je i Romain Grosjean u Bahreinu po prvi put osjetio čar osvajanja bodova. Francuz je utrku završio na 8. mjestu.
  • Problem sa motorom spriječio je Stoffela Vandoornea da krene u utrku. Po treći put zaredom smo na VN Bahreina imali nekompletan startni grid.
  • Fernando Alonso po treći put zaredom ne uspjeva završiti utrku do kraja. Jedini vozač pokraj Alonsa koji do sad nije završio utrku je Williamsov Lance Stroll. Kanađanin je u prve 3. utrke odvezao ukupno 52 kruga.